“Я на своїй землі”: близько 3 тисяч жителів Авдіївки залишаються під постійними обстрілами росіян (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

В Авдіївці Донецької області продовжує перебувати близько 3 тисяч жителів. Це десята частина від довоєнного населення. Вони не хочуть залишати своє місто, хоча й живуть у підвалах, у жахливих умовах, під постійними обстрілами росіян. Саме місто фактично згоріло, повідомляє FREEДОМ.

Міська лікарня Авдіївки розташована за кілька кілометрів від лінії фронту недалеко від тимчасово окупованого Росією Донецька. Тутешній головлікар Віталій Ситник уже майже рік живе у своєму кабінеті.

“У місті гучно щодня, просто що іноді буває це дуже гучно, а дуже гучно — це значить прилітає на територію лікарні. Це не щодня, на щастя, але тим не менш це досить-таки часто”, — каже він.

Лікар поставив собі дров’яну піч у кабінеті в одній із небагатьох частин лікарняного комплексу, які не постраждали від обстрілів.

“Навколо лікарні, напевно, понад 20 дірок, прильоти. Тому сильно постраждала ця будівля”, — пояснив Ситник.

Попри небезпеку, лікар не евакуюється. Не може кинути своїх пацієнтів. Допомагати йому приїжджають медики з інших міст, чергують подобово.

“Ми все-таки продовжуємо, нехай в обмеженому вигляді, але стаціонарну допомогу, і ще амбулаторно-поліклінічна допомога. Тобто люди, знаючи, що в місті немає аптек, а ми щось можемо дати, вони йдуть по медикаменти. У місті зараз, на жаль, не менше трьох тисяч населення залишилося. Тобто це вся соматична патологія, яка була до війни, тільки в стислому вигляді”, — розповів Ситник.

А допомога медиків потрібна часто. Більшість жителів — пенсіонери, які скаржаться на так звані хвороби підвалу — проблеми з легенями, суглобами, судинами. Живуть люди в укриттях практично весь час.

“10 місяців ми тут уже безвилазно. Хіба що до магазину туди рвонеш, або по воду, якщо води в нас уже немає, не привезли, значить, ми по воду біжимо на бойлерну. З бойлерної тягаємо”, — каже жителька Авдіївки Ольга.

У підвалі одного з супермаркетів живуть кілька пенсіонерів. Їхати не хочуть, хоч їх і кличуть.

“Навіщо мені їхати? Я живу тут у гуртожитку, він повністю зруйнований, тільки моя кімната залишилася. Там у мене і пральна машинка, і бойлер, і телевізор, холодильник, інша машинка. На цих 12 квадратах у мене все. Якщо це в мене заберуть, я вже цього не куплю. Правда?” — поділилася Ольга.

Росіяни щодня обстрілюють місто і намагаються прорвати позиції українських сил. Велика частина цивільної інфраструктури постраждала від обстрілів і перестала функціонувати. А місцева влада закликає жителів їхати.

“У мене тут дитина похована. Що ви вигадуєте?! Куди виїжджати? Я на своїй землі, а куди я повинна ще їхати? Я народжена тут, я на своїй землі. Що ще я хочу? Куди мене ще мають спихнути?” — у сльозах сказала місцева жителька.

Плачуть тут щодня і моляться, щоб українські захисники швидше відтіснили загарбників подалі за кордон.

Читайте також: Приблизно за 400 метрів від старої частини міста триває ближній бій — репортаж з Авдіївки (ВІДЕО)

Прямий ефір