Приблизно за 400 метрів від старої частини міста триває ближній бій — репортаж з Авдіївки (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Намагаючись узяти під контроль Донецьку область, росіяни накопичують живу силу на трьох основних напрямках. На Лиманському — обстрілюють понад п’ять населених пунктів, звільнених українськими військами восени торік. На Бахмутському — зосереджують зусилля, щоб узяти місто в кільце, а на Донецькому, попри великі втрати, продовжують штурмувати Авдіївку. Місто на 100% пошкоджене російськими атаками, проте гуманітарна ситуація тут під постійним контролем місцевої влади та військовослужбовців, повідомляє FREEДОМ.

Авдіївка — передмістя тимчасово окупованого Донецька. Нині там порожні, засніжені вулиці, згорілі від влучання російських снарядів житлові багатоповерхівки та звуки стрілецької зброї на околицях.

Приблизно за 400 метрів від старої частини міста вже триває ближній бій, можна чути стрілецьку зброю. За словами українських військовослужбовців, спроби штурмів тут бувають фактично щодня. Ситуація непроста, проте всі райони забезпечуються продовольством, волонтери, попри відсутність безпеки, приїжджають і привозять людям усе необхідне.

Змінивши кабінети на броньовані автомобілі, багато співробітників військової адміністрації вже рік займаються волонтерством. Людям намагаються привезти хліб, а тим, хто залишається доглядати за вихованцями, корми для тварин.

Волонтерами стали і місцеві жителі. Артем уже десять місяців займається евакуацією. Десятки разів вивозив людей з-під обстрілів, допомагав пораненим і тяжкохворим.

Цей район Авдіївки ще від 2014 року знає, що таке російські снаряди. Однак таких великих пошкоджень, як за цей рік, тут не було — жодного вцілілого будинку. Авдіївка на 100% пошкоджена атаками окупантів. У місті мешкають близько 2,5 тисяч осіб. Є сім’ї з дітьми, але більша частина тих, хто залишився, — самотні люди похилого віку.

Майже рік росіяни штурмують Авдіївку в кількох напрямках. Українські військові кажуть, що стримати такі наступи непросто, проте додають, коли противник зазнає втрат, одразу відходить на раніше зайняті позиції.

“Є таке відчуття [що вони намагаються кожного дня]. Зараз вони зупинилися, сьогодні зупинили атаки. На мою думку, тільки тому, що втратили дуже багато людей, два танки, кілька бойових машин піхоти, і зараз вони перегрупуються і знову підуть. Тільки втрати зупиняють на якийсь час”, — сказав військовослужбовець ЗСУ з позивним “Техас”.

Попри постійні обстріли, в Авдіївці продовжують працювати кілька продуктових магазинів, єдиний лікар щодня приймає пацієнтів, є аптека і працюють комунальні служби.

Читайте також: Росіяни атакують постійно — який вигляд має сьогодні Авдіївка (ВІДЕО)

Прямий ефір