Визнання ПВК “Вагнер” терористичною організацією — про долю в Росії та за кордоном розповів Полозов

Ілюстративне фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Після визнання приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” терористичною організацією всі особи, які мають до неї відношення, будуть визнані терористами, їх розшукуватимуть, судитимуть і вони відбуватимуть тривалі терміни покарання. Про це сьогодні, 5 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський адвокат і правозахисник Микола Полозов.

Разом із цим, за його словами, у самій Росії щодо ПВК не буде суттєвих змін.

“У самій Росії поки існує поточний кремлівський режим у його нинішній конфігурації з таким кредитом довіри з боку Путіна щодо Пригожина я не думаю, що найближчим часом будуть якісь суттєві зміни. Зміни будуть згодом або після демонтажу, або після трансформації цього режиму, оскільки наразі і ПВК “Вагнер”, і становище Пригожина тільки виключно є преференцією і довірою з боку особисто Володимира Путіна”, — сказав Полозов.

Адвокат зазначив, що участь у війні регулярних військ сама по собі не є злочином, але з ПВК “Вагнер” все по іншому.

“Воєнний злочин — це задання ударів по нелегітимних мирних цілях, вбивство мирних жителів. Акти геноциду — це воєнні злочини. А сама по собі участь у війні саме комбатантів, саме тих військовослужбовців, які перебувають в армії, не є злочином. Але з ПВК “Вагнер” усе інакше. Це найманці за нормами міжнародного гуманітарного права. І в разі визнання ПВК “Вагнер” терористичною організацією всі учасники також автоматично будуть членами терористичної організації, як це було з ІДІЛ. Дійсно, випадки бувають різні і не завжди люди опиняються там добровільно. Але в кожному конкретному випадку розбиратимуться. Поки що на поточний момент ключове завдання все-таки виконати політичну волю і пройти всі процедури для того, щоб ПВК “Вагнер” було визнано терористичною організацією”, — говорить він.

Також Полозов відповів на запитання — чи може визнання ПВК “Вагнер” терористичною організацією стати підставою для екстрадиції когось із бойовиків, для арешту і подальшого переправлення на територію США.

“Я думаю, що так, безумовно, може бути. Прецеденти були з російськими громадянами, наприклад, із Віктором Бутом, якого США звинуватили в торгівлі зброєю, і його екстрадували з Таїланду, і тайська влада ніяк цьому не протидіяла. Вона виконала екстрадиційний запит США. Тому в разі, якщо ПВК “Вагнер” буде визнано терористичною організацією, то всі її функціонери, звичайно ж, опиняються під цим ризиком”, — пояснив правозахисник.

Зазначимо, що ПВК “Вагнер” можуть-таки визнати терористичною організацією в США. На розгляд до Конгресу внесли відповідний законопроєкт. Документ називається “Про притягнення до відповідальності російських найманців”. Незабаром такий законопроєкт внесуть і в Палату представників.

Читайте також: США можуть визнати ПВК “Вагнер” терористичною організацією найближчим часом — експерт розповів про наслідки

Прямий ефір