Втрати у противника колосальні, — Євлаш про ситуацію та угруповання ЗС РФ на Куп’янському напрямку

Ілля Євлаш. Скріншот: uatv.ua

На Куп’янському напрямку обстановка стабільна, напружена. Російські окупанти підтягують свої резерви, щоб замінити раніше втрачені. Про це сьогодні, 9 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив начальник пресслужби Східного угруповання військ Збройних сил України (ЗСУ) Ілля Євлаш.

“Про те, що люди зараз і журналісти активно обговорюють публікацію Forbes, що там перебувають 40 тис. військових, 500 танків, 500 бойових броньованих машин, ця інформація не нова, про неї повідомляли ще восени 2023 року. Просто зараз вона якось по-новому зажила чомусь. Але ситуація там залишається стабільною”, — сказав він.

За словами Євлаша, втрати у противника колосальні.

“Він не шкодує людей, банально тільки через те, що у них їх більше, і вони кидають їх просто як витратний матеріал, ніби щось непотрібне. І підготовка, звісно, нових кадрів зменшилася вдвічі. Якщо раніше вона була 3-4 місяці, то зараз півтора-два і активно швидко-швидко, бігом-бігом, похапцем вони запихають військових, мобілізованих, які були нашвидкуруч якось навчені. Але півтора-два місяці — це ж не прям інтенсивно їх навчали, вони все виконували. Це просто перебування протягом двох місяців. Хтось краще вчився, хтось гірше, кому як розповідали. Звісно, все це пов’язано і з дідівщиною, якої повним-повнісінько в російській армії”, — каже начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ.

Він уточнив, що в основному там беруть участь такі російські підрозділи, як “Шторм-Z”, “Шторм-V”, у яких дуже жорстка дисципліна.

“Наша розвідка повідомляє про жорсткі випадки підтримання військової дисципліни шляхом розстрілу перед строєм. Самі можете уявити, яка мотивація і яке бажання в них воювати. Так, ми не можемо говорити, що всі підрозділи там такі чмобіки, цього в жодному разі робити не можна. Противника не можна недооцінювати. Наші хлопці показують героїзм, відвагу, умілість, а командири показують майстерність оперативного мистецтва, інноваційність, нестандартність у рішеннях, чого немає в російській окупаційній армії, яка працює здебільшого за своїми книжками, статутом і дуже передбачувана”, — резюмував Ілля Євлаш.

Читайте також: Під Куп’янськом Росія намагатиметься проломити українську оборону “м’ясом” та “залізом”, — військовий експерт

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, минулої доби на Куп’янському напрямку відбито п’ять атак в районі населених пунктів Синьківка, Іванівка Харківської області, де армія РФ намагалася прорвати оборону українських військ.

Прямий ефір