Під Куп’янськом Росія намагатиметься проломити українську оборону “м’ясом” та “залізом”, — військовий експерт

Сергій Грабський. Фото: utro02.tv

Росія може атакувати Сили оборони України під Куп’янськом у Харківській області, але просування коштуватиме окупантам величезних втрат. Про це сьогодні, 6 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Сергій Грабський.

Він погодився з оприлюдненими даними, згідно з якими Росія зібрала на Куп’янському напрямку ударний кулак.

“Чи може Росія атакувати? Так, може атакувати, але загалом, якщо ми говоримо про той імовірний рівень втрат, який вона зазнає, то навіть якщо вони дійдуть до Куп’янська, тому що виключити цього ми не можемо… Тобто прорватися вони можуть, але ці втрати можуть бути дуже-дуже сильні, це буде така піррова перемога противника. Плюс Росія не може ефективно прикрити свої бойові порядки з повітря. Ці потужні танкові колони одночасно і маломаневрені, і малорухливі — вони можуть стати об’єктом знищення нашими вогневими засобами”, — сказав військовий експерт. 

Він пояснив, що під час виявлення танкової колони достатньо завдати поразки на початку, наприкінці та пошкодити кілька танків у середині колони для того, щоб вона втратила бойовий порядок. Якщо колона при цьому перебуває на мінному полі, то при спробі обходу пошкодженої техніки підриваються інші машини.

“Тобто, власне, без прямої присутності особового складу українських Сил оборони можна завдати удару цій колоні. Тому противник намагатиметься діяти масою, намагаючись саме “м’ясом”, “залізом” проломити нашу оборону. На це один робиться розрахунок. Тому, будемо відверті, чекає досить серйозне випробування на цьому напрямку, якщо противник все ж наважиться проводити наступальні дії”, — сказав Грабський.

Читайте також: 390 тис. російських військових знищено в Україні, понад тисяча — за минулу добу

Нагадаємо, російська армія зосередила на Куп’янському напрямку найбільше угруповання особового складу і танків.

Прямий ефір