Впливові фігури в Москві усвідомили, що перемоги не буде, — Піонтковський

Андрій Піонтковський. Фото: delfi.lt

Представники еліт у Росії розуміють, що перемоги в війні не буде. Тепер вони стурбовані більш практичними аспектами, такими як збереження влади та великих майнових активів в країні, яка зазнає поразки. Таку думку сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський опозиційний журналіст, політичний діяч Андрій Піонтковський.

“Пам’ятаєте, два тижні тому було опитування “Левада-Центру”, який відомий своїм зв’язком із кремлівською адміністрацією і використовує ім’я видатного соціолога. Проте результати опитування показали, що 73% населення підтримують ідею про завершення воєнних дій”, — сказав він.

За його словами, найдивовижніший момент полягає в тому, що 33% відсотка виступають за нібито закінчення воєнних дій і виведення російських військ за кордони 1991 року.

“Таким чином, вони підтримують капітуляцію Росії. Таке інформаційне вкидання дуже показове. Я завжди звертаю увагу на характер кампанії Пригожина (засновник приватної військової компанії “Вагнер”, — ред.), який був ліквідований кілька місяців тому. В останні тижні перед походом на Москву він займав відверто антивоєнну позицію, стверджуючи, що 24 лютого 2022 року не існувало жодної загрози Донбасу ні з боку НАТО, ні з боку України”, — каже Піонтковський.

Однак не в самому Пригожині справа, каже Піонтковський. Суть у тому, що, як з’ясувалося, його підтримували вельми впливові силові структури.

“Ніхто з них не виконував наказ Путіна вранці 24 червня про знищення Пригожина. Це свідчить про те, що впливові фігури в Москві усвідомили, що війна програна, і шукають вихід із цієї ситуації. Усі ці люди були причетні до воєнних злочинів, але тепер вони усвідомили, що перемоги не буде. І їх хвилюють набагато прозаїчніші питання, як-от збереження влади й збереження величезних майнових активів у країні, яка зазнала поразки”, — підсумував Андрій Піонтковський.

Читайте також: Наростання антивоєнних настроїв у РФ не пов’язане із реальним бажанням припинити війну, — політтехнолог

Раніше російський адвокат Микола Полозов зауважив, що більшість росіян не відчувають жодних тягарів від розв’язаної Кремлем агресії проти України. Навіть дружини мобілізованих не висловлюють антивоєнних настроїв і не виступають проти вбивств українців — лише хочуть, щоб замість їхніх синів чи чоловіків це робив хтось інший.

Прямий ефір