Наростання антивоєнних настроїв у РФ не пов’язане із реальним бажанням припинити війну, — політтехнолог

Борис Тізенгаузен. Скріншот: uatv.ua

Путін успішно збудував модель виживання російського суспільства. Громадянам залишається або тікати з країни, або гинути на фронті, щоб родичі отримали бодай якісь кошти, заявив в ефірі телеканалу FREEДОМ політтехнолог Борис Тізенгаузен.

Він наголосив, що сьогодні наростання антивоєнних настроїв не пов’язане із реальним бажанням росіян припинити агресію проти України, вони протестують за покращення умов своїх солдатів на фронті.

“Якби вони переживали за чоловіків, вони зробили б усе можливе, щоб виїхати або якось “відмазатися” від цієї абсолютно ганебної війни. Але їхні чоловіки поїхали на війну по гроші. Таких грошей ніхто і ніде їм не заплатить. Путін вміло побудував модель виживання суспільства, російський громадянин має два шляхи: втекти з Росії, або йти на війну”, — сказав політтехнолог.

Він розповів, що через промивання мозку громадяни РФ повністю відірвалися від реальності. Вони не бачать реальних перемог на фронті, обіцяних пропагандистами, і щоби придушити невдоволення, Кремль піде на закриття інформаційного простору.

Політтехнолог також зазначив, що Путін мінімізує згадку про війну у своїй передвиборчій кампанії.

“Йому потрібні прогнозовані результати, максимум якихось включить до агітації “героїв”. Звичайно, він розповідатиме про “велич Росії”, про те, як “Росія вистояла”, як “Росія встала з колін” і “якби не Путін, то й Росії не було б”. Тобто він робитиме відсилання до минулого, до історії… А про війну мінімум, бо мало що”, — додав Тізенгаузен.

Прямий ефір