Пасивна підтримка росіянами війни зберігатиметься ще як мінімум кілька місяців, — Полозов

Микола Полозов. Фото: radiosvoboda.org

Більшість росіян не відчувають жодних тягарів від розв’язаної Кремлем агресії проти України. Навіть дружини мобілізованих не висловлюють антивоєнних настроїв і не виступають проти вбивств українців — лише хочуть, щоб замість їхніх синів чи чоловіків це робив хтось інший. Про це заявив російський адвокат Микола Полозов у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Те, що зараз Кремль використовує ув’язнених, мігрантів, добровольців чи найманців для того, щоб вести війну, це теж сильно росіян не торкається, оскільки за великим рахунком це непотрібні для російського суспільства люди. Що стосується санкцій та іншого, скажімо так, погіршення життєвих умов, то, напевно, все відбувається не так сильно, не так швидко і не так круто, щоб це викликало якесь обурення. Саме тому значна частина росіян продовжує підтримувати Кремль у цій війні”, — каже гість ефіру.

На його думку, ситуацію може змінити насильницька мобілізація, для проведення якої в Росії ухвалили всі необхідні законодавчі акти, які передбачають, зокрема, закриття виїзду з країни та позбавлення військовозобов’язаних різних благ.

“Але раніше виборів Путіна, швидше за все, Кремль не буде проводити подібні дії. Тому ще як мінімум кілька місяців росіяни абсолютно в такому ж режимі пасивно підтримуватимуть усе, що робить Кремль”, — вважає Полозов.

Водночас адвокат додав, що немає жодних об’єктивних даних, щоб оцінити настрої громадян РФ, але путінський режим досить ефективно керує ними.

“У розпорядженні кремлівського режиму є телебачення, активно використовується інтернет та інші засоби масової інформації. Тому, звичайно, ідеологічний вплив на росіян йде дуже сильний. Цілком очевидно, що, витискаючи найбільш здорові верстви населення з Росії, ув’язнюючи або не даючи їм перебувати в країні, нинішній кремлівський режим суттєво знижує можливість російського населення до подальшого лікування. Тобто внутрішніх сил для того, щоб подолати цю кризу, насамперед моральну кризу, за великим рахунком, у Росії немає, а ефективної дії ззовні ми теж, на жаль, не спостерігаємо”, — додав Микола Полозов.

Нагадаємо, на думку російського адвоката Миколи Полозова, зовнішній тиск призводить до того, що кремлівські еліти кристалізуються навколо Путіна, влада стає ще монолітнішою.

Прямий ефір