Ворог не захопив Роботине, але продовжує самовбивчі набіги, — Братчук

Сергій Братчук. Скріншот: uatv.ua

Російські війська посилили тиск у районі Роботинського плацдарму Сил оборони України в Запорізькій області та продовжують безрезультатно штурмувати населений пункт. Однак інформація про “захоплення” села Роботине не відповідає дійсності. Про це сьогодні, 22 травня, сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Дійсно, інтенсивність боїв зросла, періодично вона спадає. Але це пов’язано насамперед з перегрупуванням тих ресурсів, які сьогодні росіяни приготували для атак, щоб впливати на Работинський плацдарм, на Времіївський виступ там, де розташовані українські оборонні рубежі. Це ті позиції, які ворог втратив завдяки діям Сил оборони ще минулого року. Сьогодні противник мріє їх повернути і вирівняти певним чином лінію бойового зіткнення, щоб продовжувати наступальні дії, зокрема й на півдні України”, — сказав Братчук. 

Він нагадав, що російські пропагандисти постійно поширюють інформацію і про “захоплення” Роботиного, і про те, що нібито “зачистили” весь лівий берег Дніпра на Херсонщині. 

“Ми всі прекрасно розуміємо, що в “підчерев’ї” у ворога є лівий берег Дніпра, про це теж не треба забувати, який вкотре окупанти “зачистили”. Російські загарбники знову доповіли нагору про це, але, як бачимо, сьогодні цього не відбувається. Так само, як не відбувається і з Роботиним”, — акцентував гість ефіру. 

Як населеного пункту Роботиного вже фактично не існує, село росіяни зруйнували, доповнив Братчук. 

“Треба не забувати про те, що сьогодні українські Сили оборони тримають під вогневим контролем практично всю площу колишнього населеного пункту Роботине. Ворог намагається закріпитися, наприклад, на позиціях, де була колись загальноосвітня середня школа. Але це межа, куди ворог зміг би, принаймні, дійти, бо далі не виходить. Далі — знищення, вогневе ураження. Сьогодні Роботине — “сіра зона”, це не російська територія, ворог туди не зайшов. Хоча продовжує самовбивчі набіги в ординському стилі, намагаючись пройти цією територією і показати триколор. І, як правило, всі ці групи назад уже не повертаються. Ситуація досить складна, ворог атакує, але отримує у відповідь добре”, — акцентував Братчук. 

Він також доповнив, що загалом за добу понад 300 різних атак, дій здійснюють саме дрони-розвідники армії РФ по всій території повітряного простору півдня, починаючи від Одеської області, і закінчуючи Запоріжжям. Це також Миколаїв, Херсон. І, за словами Братчука, інтерес ворога до півдня, зокрема Запорізького напрямку, цілком зрозумілий. 

Читайте також: У Роботине росіяни потрапляють лише у форматі “банзай-атак” — деталі від Селезньова

Раніше повідомлялося, що російські окупаційні війська всіляко намагаються чинити тиск на Сили оборони України, що діють на півдні Запорізької області. Саме тому противник намагається атакувати не лише в районі Роботиного на Запоріжжі, але й у районі Старомайорського на Донеччині. 

Прямий ефір