Влада Південної Кореї знаходить можливості та вікна для надання допомоги Україні, — експертка із питань Східної Азії

Прапор Південної Кореї. Фото: "Москва24"

Південна Корея через шантаж з боку РФ змушена надавати допомогу Україні через треті країни. Про це сьогодні, 29 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла експертка з питань Східної Азії, магістр зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

Вона наголосила на важливості того факту, що Південна Корея є партнером Сполучених Штатів Америки. Водночас експертка нагадала, що існує співпраця між Російською Федерацією та Північною Кореєю.

“Фактор Північної Кореї, він, з одного боку, негативно впливає на ситуацію, яка відбувається на Корейському півострові. І влада Південної Кореї активно стежить за тим, як розвиваються ці відносини, що отримує натомість Північна Корея, що може бути в майбутньому у відносинах між Росією та Північною Кореєю? Але, з усім тим, є фактор стримування, який називається “Росія”. Росія дуже активно шантажує південнокорейську владу тим, що, якщо вони надаватимуть зброю Україні, зі свого боку, Росія даватиме різні види зброї Північній Кореї. Цей шантаж триває регулярно, і тому влада Південної Кореї певною мірою пов’язана тим, щоб безпосередньо співпрацювати з Україною”, — сказала Плаксієнко-Бутирська.

Водночас вона нагадала, що Південна Корея має ті види озброєння, яких потребує Україна, і навіть у цій ситуації південнокорейська влада знаходить можливості та вікна для надання допомоги.

“Роблять це через треті країни. Зокрема, була така інформація, що Південна Корея позичила 500 тис. снарядів 155-го калібру Сполученим Штатам Америки, а ті, зі свого боку, звісно, надали свою зброю нам, тобто це був такий бартер, обмін, який допоміг поповнити запаси США. Також деякі дані показують, що те, що стосується снарядів, які проходили через наших європейських партнерів, лідерство тримає Південна Корея. Тому я сподіваюся, що те, що стосується снарядів, перш за все, 105-го калібру, яких у них понад 3 мільйони, нашим партнерам вдасться домовитися з Південною Кореєю, щоб ми змогли отримати цю допомогу в тій чи іншій формі”, — сказала експертка.

Що стосується можливості надання Україні ЗРК Patriot, то, на думку Плаксієнко-Бутирської, для цього потрібна робота й на рівні двосторонніх відносин, й на рівні партнерів — Сполучених Штатів Америки, щоб знайти необхідну для такої передачі формулу.

Читайте також: Яку сторону країни Азії приймають щодо війни Росії проти України — розбір (ВІДЕО)

Нагадаємо, Південна Корея стала важливим світовим центром з виробництва озброєнь і має унікальні можливості для швидкого постачання зброї, зокрема для України. 

Прямий ефір