Візит Столтенберга до Південної Кореї: які цілі НАТО у Тихоокеанському регіоні (ВІДЕО)

Єнс Столтенберг. Фото: nato.int

У НАТО не вбачають ознак того, що Кремль змінив свої цілі щодо захоплення всієї території України. Виступаючи в Корейському Інституті імені Чея в Сеулі, голова блоку Єнс Столтенберг подякував Південній Кореї за надання нелетальної зброї Україні та закликав відправити більше озброєння, повідомляє FREEДОМ.

“Ми не бачимо жодних ознак того, що Путін та влада в Москві готуються до миру. Зараз спостерігається зовсім протилежне — у діях Росії можна побачити підготовку до нового наступу, адже там мобілізують дедалі більше солдатів та активно нарощують кількість озброєнь та боєприпасів”, — заявив Столтенберг.

З початку російсько-української війни Сеул підписав велику угоду з Польщею на постачання танків, літаків та іншої зброї. Але все ускладнюється тим, що за законами Південної Кореї вони не можуть відправляти зброю країнам, що воюють.

“Я закликаю Республіку Корея продовжувати та нарощувати зусилля з конкретного питання військової підтримки. Якщо ми не хочемо, щоб автократія і тиранія перемогли, то їм (Україні) потрібна зброя. Такою є реальність”, — додав генсек НАТО.

Раніше Німеччина, Швеція та Норвегія проводили аналогічну політику, але змінили її.

За словами Глави НАТО, “надзвичайно важливо”, щоб Росія програла цю війну. У такому разі це стане сигналом авторитарним лідерам, зокрема й Пекіну — що не можна отримати бажане силою. Крім того, у північноатлантичному блоці стурбовані програмою ядерної зброї Північної Кореї.

“Ми стурбовані нерозважливими ракетними випробуваннями та ядерною програмою Північної Кореї, а війна в Україні позначається і на вашому регіоні. Ми також знаємо, що Північна Корея надає військову підтримку російським військовим діям за допомогою ракет та снарядів, і це лише наголошує, як ми взаємопов’язані”, — заявив Столтенберг.

Візит Єнса Столтенберга пройшов після того, як у листопаді минулого року Північна Корея провела випробування і запустила понад 90 балістичних ракет, включаючи міжконтинентальну біля берегів Японського моря.

За словами Столтенберга, НАТО й надалі концентруватиме сили в Європі та Північній Америці. Проте питання безпеки її союзників стоїть у всьому світі. Так, у концепції НАТО після мадридського саміту минулого року було затверджено план посилення оборонної спроможності проти недружніх країн, таких як Китай, Росія та КНДР.

Своєю чергою Північна Корея заявила, що участь НАТО в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні призведе до посилення конфлікту. Північна Корея назвала візит Столтенберга “прелюдією до конфронтації та війни в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні”. А той факт, що Єнс Столтенберг відвідав Східну Азію в той час, коли союзники зайняті постачанням зброї Україні, за словами експертів, показує яке значення Брюссель надає ситуації в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Читайте також: РФ готується до повторного широкомасштабного наступу — оцінки ситуації

Прямий ефір