Відсіч росіянам у районі Бахмута дають українські артилеристи — репортаж із позицій (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: zsu.gov.ua

За щоденною статистикою Генерального штабу Збройних сил України стоїть кропітка робота українських військових. І поки західна сучасна зброя в дорозі, бійці продовжують знищувати живу силу противника тим, що є в наявності. Наприклад, радянськими гаубицями “Мста-Б”, які не дають змоги штурмовим загонам росіян взяти місто Бахмут Донецької області, повідомляє FREEДОМ.

Мотивації у цих артилеристів з “Азова” більш ніж достатньо, та й бойового досвіду. Кажуть, адаптуватися до умов і способу ведення війни доводиться постійно.

“Ворог дуже швидко навчився пристосовуватися до ведення війни. Якщо порівняти з нашим ворогом, який був на початку повномасштабного вторгнення, то зараз це трохи якісна армія, на жаль. І на жаль, вони зараз ідуть у наступ, але ви знаєте українців — ми сильна нація. Я впевнений у ЗСУ, впевнений у своїх хлопцях, упевнений у собі, упевнений у своїх командирах”, — каже військовослужбовець ЗСУ Володимир.

Бахмут залишається найгарячішою точкою на лінії фронту ось уже кілька місяців. А останніми тижнями росіяни кидають на штурм українських позицій особливо багато живої сили. Тому в артилеристів на цьому напрямку цілодобово багато роботи.

“Щодня ми чуємо ці постріли, приходи снарядів, міномети, шальні кулі. Але що б вони не робили, їм це нічого не дасть. Як прийдуть, так і підуть дуже швидко, залишать добрива нашій землі”, — сказав військовослужбовець ЗСУ Максим.

Поряд із західними гаубицями, які передають партнери, українські бійці використовують і старе озброєння. Як, наприклад, установку “Мста-Б”. Важливо не тільки саме знаряддя, а й професіоналізм тих, хто з нього стріляє.

“Було б дуже класно, якби нам дали нові “Сокири”, ми на них дуже чекаємо, прагнемо до цього. Але й те, що є, ми намагаємося професійно працювати на цій техніці”, — поділився український захисник Максим.

Поруч із досвідченими бійцями пліч-о-пліч воюють і 20-річні хлопці. Молодь, яка не змогла стояти осторонь, коли на Україну напала Росія.

“Я був готовий до цього, а це мої друзі, які пішли зі мною. Які були готові зі мною йти, не побоялися. Як, у принципі, більшість молоді в нашій країні. Це — наш обов’язок. У Конституції України прописано, що це — наш обов’язок”, — сказав боєць Володимир.

Ці хлопці запевняють, що воюють на своїй землі та захищають території своєї держави. Тому відступати чи показувати слабину перед противником українські воїни не збираються. Головна мета незмінна — тільки перемога.

Читайте також: Бахмут тримається — оцінки ситуації навколо міста-фортеці Донецької області (ВІДЕО)

Прямий ефір