Бахмут тримається — оцінки ситуації навколо міста-фортеці Донецької області (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: zsu.gov.ua

Українська армія продовжує тримати оборону міста-фортеці Бахмута на Донеччині. Російські військові безуспішно намагаються захопити його з липня 2022 року, відправляючи в бій все нові й нові резерви. За повідомленням Міністерства оборони України, протягом останнього тижня на прорив української оборони тут армія Росії кинула всі можливі сили, повідомляє FREEДОМ.

“Якщо підсумувати всі офіційні зведення з фронту цього тижня та коротко фіналізувати, то цього тижня російські окупаційні війська кинули всі сили на прорив нашої оборони та оточення Бахмута, розгорнули потужні наступальні дії на Лиманському напрямку. Але завдяки стійкості наших воїнів успіху не досягли”, — прокоментувала заступниця міністра оборони України Ганна Маляр у Telegram.

За інформацією британської розвідки, армія Росії ускладнила доступ Сил оборони до міста, але перерізати шляхи постачання не змогла.

“Дві основні дороги до міста для українських захисників тепер, ймовірно, перебувають під загрозою прямого вогню. Раніше цього тижня воєнізовані формування “Вагнера”, найімовірніше, захопили другорядний маршрут, що зв’язує Бахмут з містом Сіверськ. У той час, як для українських сил залишається кілька альтернативних маршрутів постачання через другорядні дороги, Бахмут стає все більш ізольованим”, — припускає Міністерство оборони Великої Британії у Twitter.

Аналітики, однак, зазначають, що не варто вважати успіхом противника його незначне просування. Адже кожен метр української землі вартує збройним силам Росії та приватній військовій компанії “Вагнер” величезних втрат. Як повідомляли в Офісі президента України у середині січня, з літа на Бахмутському напрямку окупаційні сили втратили від 10 до 15 тис. солдатів. Стільки ж військовослужбовців Радянський Союз втратив за 10 років війни в Афганістані, а Росія — за дві російсько-чеченські війни.

“Продумана система інженерних загороджень, у поєднанні з природним ландшафтом, перетворили цей район на справжню неприступну фортецю, біля стін якої знайшла смерть не одна тисяча ворогів. Бахмутський район та саме місто нами готувалися до оборони заздалегідь. Ця територія має певні особливості рельєфу. Місто оточене панівними висотами та пагорбами, які самі собою перешкоджають ворогові”, — цитує командувача Сухопутних військ Збройних сил України Олександра Сирського пресслужба Міністерства оборони України в Telegram.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна “не здаватиме Бахмут”. У планах — деокупувати захоплені росіянами території Донецької та Луганської областей. Для цього ЗСУ необхідно отримати від західних партнерів далекобійне озброєння.

“Здавати Бахмут ніхто не буде. Боротимемося, скільки можемо. Вважаємо Бахмут нашою фортецею. Вважаємо наших героїв, які там впали, героями. Якщо будуть прискорені постачання зброї, а саме далекобійна зброя, то ми не лише не відійдемо від Бахмута, ми почнемо деокупувати Донбас, який захоплений із 14 року”, — заявив президент України Володимир Зеленський.

Під безперервним російським обстрілом у Бахмуті залишаються близько 6 тис. жителів, з них 200 дітей.

Читайте також: Пожежі, обстріляна гуманітарна колона — росіяни знищують Бахмут, убивають його жителів і волонтерів (ВІДЕО)

Прямий ефір