Відбулася зустріч міністрів оборони країн НАТО — підсумки та заяви (ВІДЕО)

Зустріч міністрів оборони країн НАТО. Фото: nato.int

На тлі постійних загроз Росії НАТО вже наступного тижня проведе ядерні навчання. Таке рішення ухвалили на зустрічі міністрів оборони країн Альянсу. Тренування пройдуть на території Італії, Хорватії та в акваторії Середземного моря, повідомляє FREEДОМ.

У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі на другий день переговорів зібралися міністри оборони країн-членів Альянсу. На порядку денному — широке коло питань. Головні з них, звісно, — підтримка України та Ізраїлю. Крім того, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав членів Альянсу продовжувати зусилля з інвестицій в оборону.

“На липневому саміті у Вільнюсі ми зробили важливі кроки в цьому напрямку, зокрема за допомогою нових і більш амбітних регіональних планів із захисту Європи. Тепер ми повинні повністю реалізувати наші рішення. Це означає і збільшення інвестицій в оборону. 11 союзників наразі досягають або перевищують цільовий показник у 2%. Я очікую, що наступного року цей показник істотно зросте”, — заявив він.

Для реалізації нової стратегії стримування та оборони НАТО Німеччина зобов’язалася тримати в стані підвищеної готовності 35 тис. солдатів. Про це сказав міністр оборони країни Борис Пісторіус.

“Йдеться не тільки про 35 тисяч солдатів у стані високої або максимальної готовності, а також про близько 200 літаків, фрегатів, корветів та іншу військову техніку. Головне, Командування сил НАТО в Європі зможе просити про застосування цих військ із 2025 року. Ми де-факто йдемо ва-банк”, — повідомив міністр оборони Німеччини.

Також у межах оборонної зустрічі 10 держав НАТО — Бельгія, Данія, Естонія, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Словенія, Угорщина та Чехія — підписали меморандум про спільну реалізацію європейської ініціативи з розвитку протиповітряної оборони “Небесний щит”.

“Ця ініціатива допомагає перетворити зобов’язання членів Альянсу щодо оборонних витрат на реальні сили та засоби, доступні для нашої колективної оборони. Вона також демонструє чітке прагнення європейських членів Альянсу до справедливого розподілу тягаря”, — зазначив заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане.

Як зазначив міністр оборони США Ллойд Остін, це перша зустріч на рівні міністрів оборони після саміту НАТО у Вільнюсі. За його словами, у союзників буде можливість попрацювати над виконанням рішень, ухвалених у Вільнюсі.

“Північноатлантичний союз залишається важливим форумом для консультацій, рішень і дій для трансатлантичної безпеки. Тому я з нетерпінням чекаю на продовження роботи з колегами над тим, як реалізувати ті речі, які були ухвалені ще у Вільнюсі”, — зауважив Остін.

Говорячи про ситуацію на Близькому Сході, глава Пентагону підтримав право Ізраїлю на самозахист і висловив обурення нещодавньою терористичною атакою ХАМАС. Як зі свого боку зазначив міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс: теракти в Ізраїлі не відвернуть союзників від допомоги Україні.

“50 країн зібралися вчора, щоб сказати, як ми плануємо допомагати Україні, і що ця допомога триватиме. Я був радий, що на зустріч приїхав і президент Зеленський. Коли я був у Києві кілька тижнів тому, я запропонував йому приїхати на цю зустріч. Думаю, що це дало нам нову енергію в нашій боротьбі. Ця боротьба триває в Україні. Ми не будемо відвертатися, і врешті-решт Путін програє цю війну. І це той результат, якого ми всі чекаємо”, — наголосив Шаппс.

Також на зустрічі в Брюсселі Туреччина, Болгарія та Румунія створили тристоронню ініціативу. Ці країни вирішили спільно очищати Чорне море від мін, які опиняються в їхніх водах унаслідок повномасштабної війни Росії проти України.

Читайте також: Звірства вразили дипломатів НАТО: в Ізраїлі внаслідок атаки ХАМАСу загинули 1 300 осіб

Нагадаємо, більше систем протиповітряної оборони, снарядів та кошти для розбудови українських Повітряних сил — такими є підсумки 16-ї зустрічі у форматі “Рамштайн”, що відбулась у Брюсселі в штаб-квартирі НАТО.

Прямий ефір