Від початку повномасштабного вторгнення РФ затримала понад 340 цивільних у південних областях України — дані правозахисників

Обшуки і затримання в Криму. Фото: facebook.com/dogrujol

За даними Кримськотатарського ресурсного центру, зараз у місцях несвободи перебувають 195 політв’язнів, із них 135 — кримські татари. Частину з них російська окупаційна влада утримує в СІЗО на території тимчасово окупованого Криму. Про це сьогодні, 14 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила менеджерка з комунікацій Кримськотатарського ресурсного центру Тетяна Савчук.

Правозахисниця зазначила, що після затримання кримчан відправляють у СІЗО, а коли виносять щодо затриманих “вироки”, людей перевозять на територію РФ.

“Але після повномасштабного вторгнення ми бачимо іншу тенденцію: дуже часто людей затримують на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей і утримують їх у так званих бараках, у тортурних. За нашими даними, після повномасштабного вторгнення Російська Федерація затримала понад 340 осіб, і лише частину з них привезли до Криму, іншу частину звільнили, і поки що невідомо, де утримують ще третю частину”, — розповіла Савчук.

Вона звернула увагу, що після рішення Міжнародного суду ООН, який визнав порушення з боку Росії щодо двох конвенцій — про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, посилився тиск на кримських татар, а сам Кримськотатарський ресурсний центр був визнаний у Росії небажаною організацією.

“Окупанти після цього рішення суду почали масово проводити обшуки у членів місцевих регіональних Меджлісів. І звідси інша негативна, дуже чітка тенденція — окупанти проводять масові обшуки. Але люди не хочуть про це поширювати інформацію, бо бояться. Вони сподіваються, що їхніх рідних відпустять і не будуть більше чіпати. Хоча, звичайно ж, це неправда”, — повідомила правозахисниця.

За її словами, на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей є вісім катівень, де можуть утримувати українців, кримських татар.

“Окупанти їх там катують, вони їх там пробують перевиховати. Крім того, триває винесення фактично “смертних вироків” літнім людям, деякі з яких мають серйозні хронічні захворювання”, — додала Савчук.

Читайте також: Полонених українців піддають тортурам у СІЗО-2 в Сімферополі та в необлікованих місцях ув’язнення в Херсонській області — подробиці від голови Меджлісу

Нагадаємо, за перший квартал 2024 року, за інформацією голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, на Кримському півострові було 33 обшуки та 41 затримання. Серед затриманих — 18 кримських татар.

Прямий ефір