В Україні запрацює нова система підготовки водіїв

Фото Укрінформ

В Україні запрацює система підготовки водіїв, наближена до європейської практики.

Про це повідомляє UA з посиланням на пресслужбу МВС, про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий.

“Гармонізація та адаптація законодавства України з правом ЄС один із принципових пріоритетів роботи команди МВС. Реалізація визначеного у Конституції України зовнішньополітичного стратегічного курсу України на набуття членства в ЄС вимагає єдиних стандартів”, заявив Драп’ятий.

6 жовтня Кабінет міністрів України прийняв постанову “Про внесення змін до Типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів”. Зміни набудуть чинності через пів року з моменту офіційного опублікування постанови.

“Це один із важливих кроків до наближення системи підготовки водіїв до європейської практики та в цілому у сфері допуску громадян до керування транспортними засобами”, зазначив Драп’ятий.

Постановою визначено мінімальну кількість навчальних годин для підготовки, але при цьому навчальні заклади не обмежені у можливості введення у свої програми додаткових занять. Оптимізовано загальний час підготовки водіїв за усіма категоріями. Зокрема, за категорією “В” зменшено час теоретичної підготовки зі 100 до 63 годин, час практичної підготовки не змінений 40 годин.

Оновили теми з теоретичної та практичної підготовки, перепідготовки водіїв. Додали важливий і самостійний навчальний розділ “Медичне забезпечення (заходи допомоги при ДТП)”, актуалізований зміст тематичних програм та ввели теми, що стосуються живлення транспортних засобів із застосуванням електричної енергії.

Майбутні водії спочатку проходитимуть весь курс теорії в автошколі, складатимуть іспит, і лише після успішного його складання зможуть приступити до практики”, зазначив Драп’ятий.

Нагадаємо, у вересні на вживані легковики попит виріс у півтора раза. Найпопулярнішими моделями були Volkswagen Passat, Volkswagen Golf і Renault Megane.

Читайте також: Національна поліція отримала від ЄС автомобілі і техніку на 3,4 млн євро (ФОТО)

Прямий ефір