Утримувати Бахмут складно, але звільняти було б ще важче, — військовий експерт про ситуацію в місті

Бахмут. Фото: facebook.com/93OMBr

Поки є можливість утримувати рубежі в Бахмуті, українські Сили оборони продовжать це робити. Таким чином українські захисники забезпечують можливість для підготовки резервів. Про це сьогодні, 18 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Владислав Селезньов. 

“Бахмут — місто-герой, місто-фортеця. Там тривають протягом кількох останніх місяців запеклі бої. Їхня інтенсивність значно збільшилася. І очевидно, що путінські солдати намагаються взяти під контроль Бахмут, щоб рухатися потім далі, у напрямку на Костянтинівку, Слов’янськ, Краматорськ”, — зазначив експерт. 

Він нагадав, що завдання, які визначив своїм військам Путін, — вийти до кінця березня на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. І це — абсолютно нереалізоване завдання, каже експерт.

“Але, менше з тим, у цьому напрямку путінські солдати намагаються діяти. І одним із каменів спотикання на шляху для досягнення цієї мети є місто-герой і місто-фортеця Бахмут”, — зазначив Селезньов. 

Українські Сили оборони зосередили досить серйозне угруповання сил і засобів, яке дає змогу щодоби знищувати до 500 російських військовослужбовців, каже експерт.

Ще близько 900 можуть отримувати поранення. Відповідно, вони вибувають із поля дії на цій ділянці фронту і не беруть участі в бойових діях. 

“З іншого боку, українські Сили оборони перебувають у напівоточенні. Якщо українські захисники зможуть утримувати логістичний маршрут, який з’єднує велику землю з містом-фортецею, оборона триватиме. Якщо ж дуже серйозні проблеми виникнуть з утриманням цього логістичного маршруту, то, відповідно, українські Сили оборони, маневруючи, будуть виходити на інші рубежі та позиції ближче до Часового Яру”, — зазначив Селезньов.

Але поки цього не сталося, оборона триває. Проте, каже експерт, цілком очевидно, що утримувати місто вкрай складно, але деокупувати його, звільняти від путінських солдатів буде ще складніше. 

“Це історія набагато складніша, кривавіша, затратніша. Тому українські командири діють за своєю методикою і дотримуються алгоритму. Поки є можливість, військова, технічна, утримувати ці рубежі і позиції, вони будуть і далі утримуватися. Якщо ситуація зміниться, буде проведено відповідний маневр”, — акцентував Селезньов.

Читайте також: Бахмут стане останнім місцем бойової неслави росармії, — Череватий

Прямий ефір