Бахмут стане останнім місцем бойової неслави росармії, — Череватий

Бахмут. Фото: Facebook/Сухопутні війська ЗСУ

Місто Бахмут Донецької області продовжує бути епіцентром бойових дій із зосередженням головного удару там російських окупантів. За добу на всій лінії східного фронту ЗС РФ завдали 352 удари різними типами артилерії, відбулося 27 бойових зіткнень, завдано 4 авіаудари. Лише в районі самого Бахмута було здійснено 55 ударів і 16 бойових зіткнень. Про це сьогодні, 18 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

“За добу противник на всій ділянці східного фронту, зокрема в районі населених пунктів Бахмут, Кліщіївка, Іванівське, завдав 352 удари різними типами артилерії. Відбулося 27 бойових зіткнень, чотири авіаудари. Також тільки в районі самого Бахмута було завдано 55 ударів різними типами артилерії і 16 бойових зіткнень”, — розповів речник. 

За словами Череватого, противник за добу втратив убитими 193 військовослужбовця, 199 російських окупантів дістали поранення різного ступеня тяжкості. 

Також було підбито два безпілотники “Орлан-10” — це базовий дрон, яким користується ворог, і п’ять польових складів боєприпасів, доповнив гість ефіру. 

З класичного військового погляду такі дії росармії неможливо ніяк пояснити, каже Череватий. Це типовий штрафбат.

“Такий собі штрафбат 2:0, коли це непотрібне і їм, і нам біосміття, просто кидається шеренга за шеренгою, щоб виснажити українську оборону, знайти слабкі місця і прорвати їх. Щоб наступні військові підрозділи йшли далі. І, відповідно, ми бачимо, Бахмут буде останнім місцем бойової неслави противника”, — вважає речник.

Він нагадав, що росіяни вже фактично поклали на фронті своїх найманців, потім ув’язнених, яких вони набрали до лав ПВК “Вагнер”. І зараз вже посилюються підрозділами регулярної армії, насамперед повітряно-десантних військ. 

“Це просто шлях виснаження нашої оборони. Вони своїх солдатів особливо не шкодують. А колишніх ув’язнених не шкодують тим паче. Це видно з будь-якої динаміки. Ми щодня озвучуємо втрати ворога. Якщо порівняємо втрати на Бахмутському напрямку і Куп’янсько-Лиманському, то побачимо, що 193 людини вбито на першому, і не менше було минулої доби, а бувало і понад 200. Фактично до батальйону там вбивається щодоби. А на Куп’янсько-Лиманському — 53 людини ліквідовано. Тобто це в рази менше. Там використовується вже більше артилерії, якихось класичних військових прийомів. Російська армія не найкращий для наслідування зразок, але, тим не менш”, — зазначив Череватий. 

Основна мета російських окупантів — виснаження Сил оборони України, вважає він.

“Це просто екстенсивний шлях виснаження нашої оборони, закидаючи просто, як це називав хтось із західних аналітиків, “м’ясними хвилями”, — резюмував спікер. 

Військовий також зазначив, що завдяки злагодженим діям українських захисників логістика на Бахмут відпрацьована, що дає змогу підвозити туди військову техніку, продукти, медичну допомогу, а також вивозити поранених.

Читайте також: Бахмут розташований у середині 500-кілометрової дуги наступу росіян: аналітик пояснив стратегічне значення міста-фортеці

Прямий ефір