Українські військові освоюють БМП на полігонах Донбасу — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У короткі терміни опанувати роботу на новій техніці і повернутися на фронт. Виїжджаючи з найгарячіших точок Донеччини, українські захисники не сидять без діла. На полігоні освоюють нові бойові машини, вчаться керувати і прицільно бити в умовах, наближених до реальності. Подробиці — у матеріалі кореспондентки телеканалу FREEДОМ Альони Грамової.

На полігоні бійці тренуються щодня. Військовослужбовець ЗСУ Джон із Канади має понад 15 років досвіду водіння танка. Зараз знайомиться з бойовою машиною піхоти БМП-2.

“На цій машині все можна робити. По болоту, по асфальту. Це хороша машина”, — каже Джон. 

Основне озброєння БМП-2 — автоматична 30-мм гармата, яка розміщена в двомісній башті, що обертається. 

Ця бойова машина здатна знищувати різні цілі: від танків до бойових гелікоптерів противника. 

Українські військові кажуть, БМП використовують для ліквідації живої сили противника. Для цього застосовують уламкові снаряди. Її дальність стрільби по наземних цілях — до 4 км, по повітряних — до 2,5 км.  

Водночас бойова машина піхоти здатна не тільки атакувати. З її допомогою бійці проводять евакуацію поранених побратимів. 

“Це найбільший її плюс, що можна пробратися, пролізти, відвезти, вивезти поранених. У цьому вона дуже допомагає, тому що гусеничною технікою можна проїхати”, — зазначив військовослужбовець ЗСУ Олексій. 

Бійці намагаються швидко опанувати роботу на новій техніці. Кажуть, фронт — не чекає. 

Віктор ще добу тому перебував у Бахмуті. Разом із побратимами місяць тримали оборону своїх позицій. 

“Нещодавно був штурм, їх було приблизно сорок, наших 18 бійців впоралися з ними спокійно. Навіть відбили частину їхніх позицій. Ми стояли на своїх позиціях, зараз просунулися метрів на 100-200 на їхні позиції”, — розповів Віктор. 

За його словами, противник уже десь із 03:00 починає штурми і тривають вони приблизно до 05:00. 

Аеророзвідка російських окупантів, каже військовий, працює постійно.

“І вночі, і вдень, цілодобово. Погода не має значення, їм не заважає. Постійно штурмують, обстрілюють і навіть сьогодні виїжджали, теж нас обстрілювали, навздогін аж до самого Часового Яру”, — поділився Віктор. 

Ситуація в Бахмуті складна, кажуть військові, але хочуть повернутися туди і продовжувати захищати українське місто. 

“Звісно, для чого я сюди приїхав? Тільки воювати. Не дам я негідникам додому приїхати. Хочу, щоб вони пішли звідси і я вдома спокійно відпочивав”, — поділився військовослужбовець ЗСУ Сергій. 

За даними Генерального штабу ЗСУ, українські військовослужбовці щодня понад 50 разів ламають плани противника: відбиваючи штурми на чотирьох напрямках. Бої за українські міста, такі як Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка тривають.

Читайте також: Ворог вів безуспішні наступальні дії в районі Богданівки на Бахмутському напрямку, — Генштаб ЗСУ

Раніше кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова показала, як десантно-штурмові війська ЗСУ обороняють Бахмут.

Прямий ефір