Українські мінометники відбивають атаки російських окупантів на Донбасі — репортаж із позиції (ВІДЕО)

Військовослужбовець Юрій. Скріншот: uatv.ua

На Донеччині українські захисники готові зустрічати російських окупантів вогнем. Успіхів у районі Бахмута “вагнерівці” не досягли, а російське командування має намір активізувати наступ. Українські захисники готові зустрічати окупантів, інформує FREEДОМ.

Відстрілятися і швидко замаскувати гранатомет — солдати на позиціях чітко знають поставлені завдання.

“Як тільки починається атака, ми швидко відкриваємося. Як тільки закінчуємо стріляти — все, нас немає. Часто літають безпілотники, тому нам доводиться постійно маскувати позиції”, — розповідає військовослужбовець ЗСУ Юрій.

Юрій до автоматизму витренував, як працювати з мінометом.

“Міномет КБА працює по росіянах, які наступають на нас. Щойно ми виявляємо якусь активність, одразу туди “насипаємо”. Це дуже хороша штука, дуже швидко працює”, — говорить про міномет Юрій.

За словами солдатів, останніми днями росіяни сильно активізувалися.

“Наступають, наступають… Постійно йде стрілянина. День і ніч. Вони пробують знайти слабкі місця в нашій обороні. Ми постійно повертаємо міномет по колу, щоб відстрілюватися від них”, — поділився інформацією ситуацією на фронті Юрій.

До противника — рукою подати, відстань — менше 1 км, доводиться бути обережними.

“Осколки сюди прилітають. Пару днів тому такий великий прилетів. Хочеться іноді відпочити, всі люди втомилися трохи. Уже 8 місяців”, — каже військовослужбовець ЗСУ Володимир.

Але втому як рукою знімає, коли починається бій. Володимир — уже ас мінометних справ. До дрібниць усе знає про гармату і снаряди.

Кожен постріл виміряний до міліметра. В українських військових арсенал озброєння не такий великий, тому стріляють прицільно і щоб уже напевно.

Читайте також: “День починається в Бахмуті майже як у В’єтнамі”: про бої з росіянами розповів український захисник (ВІДЕО)

Прямий ефір