Українська система “Покрова” дає змогу зменшувати точність російських ракет і БпЛА на 40%, — Храпчинський

Ілюстративне фото: defence-ua.com

Новітня система “Покрова” Сил оборони України дозволяє збивати з курсу повітряні засоби ураження російських окупантів. Про це сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

За його словами, за два роки повномасштабної розв’язаної Росією війни Україна створила ешелоновану систему протиповітряної оборони (ППО). І стала першою країною, яка імплементувала засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) у ППО.

“А саме — засоби РЕБ, яка називається “Покрова”. Це комплекс систем, який дає змогу зменшувати точність ракет і БпЛА на 40% і, ба більше, впливає безпосередньо на польотні здібності цих пристроїв надалі, або відводячи їх у безпечне місце, де вони просто або самознищуються, або падають у поле, або ж приземляються цілими”, — сказав Храпчинський.

Крім того, повідомив експерт, Україна перебуває вже на фінальній стадії, коли західні партнери готові починати ділитися безпосередньо готовими продуктами або розробками, які випробовуватимуться безпосередньо на полі бою.

Читайте також: Україна почала створювати новий вид збройних сил, що дає змогу боротися з ворогом у високотехнологічний спосіб, — експерт

Нагадаємо, Коаліція дронів офіційно стартувала. Про початок роботи міжнародної платформи повідомив міністр оборони України Рустем Умєров. Він подякував Латвії та Великій Британії за важливу ініціативу. 15 лютого уряд Сполученого Королівства повідомив, що разом із Латвією очолить коаліцію безпілотників. Союзники планують надати Україні тисячі дронів на 250 млн дол. Про намір передати безпілотники ЗСУ заявили й країни поза коаліцією.

Прямий ефір