Україна почала створювати новий вид збройних сил, що дає змогу боротися з ворогом у високотехнологічний спосіб, — експерт

Українські захисники. Фото: zsu.gov.ua

Формування потреб України в безпілотниках визначається на полі бою: говорити про точні кількості складно, але дронів має бути достатньо. Зараз відбувається написання стратегії бою системами БпЛА. Про це сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

“Формування потреби зараз визначається безпосередньо на полі бою. БпЛА є різного виду, які виконують різні завдання. Починаючи від простої розвідки, закінчуючи ударними БпЛА, і БпЛА зі скідами, і звичайні FPV, які можуть вибивати ворога з позицій. Тому говорити зараз про точні кількості, які нам необхідні, складно. Тут потрібно точно позначити, що їх має бути велика кількість і їх має бути достатньо”, — сказав він.

Експерт акцентував, що окрім отримання таких БпЛА від Коаліції дронів, необхідно ще й розвивати спільні виробництва із західними партнерами, оскільки Україна вже має свої напрацювання в цій галузі і вони досить непогані. Але технологічне посилення від західних партнерів завдяки високотехнологічним девайсам дасть змогу Україні отримати паритет у цій сфері й надалі бути не тільки законодавцями створення цього напряму в умовах бойових дій, а ще й потенційним продавцем цих пристроїв.

За словами Храпчинського, кожна країна Коаліції дронів може запропонувати частину технологій або якийсь напрям: ударних, розвідувальних або для навантаження протиповітряної оборони ворога. Це дасть змогу вибудовувати стратегію ведення бою.

“Тому що, якщо говорити про те, як ми зараз воюємо, саме зараз відбувається написання стратегії бою саме засобами БпЛА. В Україні створено Сили безпілотних систем. Це як результат того, що ця галузь дуже сильно впливає на перебіг бойових дій, попри те, що Росія, як і раніше, воює піхотою й артилерією, слід зазначити, що безпосередньо Україна почала імплементувати й створювати новий вид збройних сил, який дає змогу у високотехнологічний спосіб боротися з ворогом, тобто використовувати техніку, а не людей”, — каже Анатолій Храпчинський.

Читайте також: Ройові безпілотники для фронту — Україна отримає нову технологію від Великої Британії та США (ВІДЕО)

Нагадаємо, як заявив співзасновник компанії DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко, Україна розробляє нові безпілотні технології й проривів буде більше. Він зазначив, що вже сьогодні штучний інтелект допомагає у використанні безпілотників.

Прямий ефір