Тисячі безпілотників для ЗСУ: офіційно стартувала робота коаліції дронів (ВІДЕО)

Українські військові. Ілюстративне фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Коаліція дронів офіційно стартувала. Про початок роботи міжнародної платформи повідомив міністр оборони України Рустем Умєров. Він подякував Латвії та Великій Британії за важливу ініціативу. 15 лютого уряд Сполученого Королівства повідомив, що разом із Латвією очолить коаліцію безпілотників. Союзники планують надати Україні тисячі дронів на 250 млн дол. Про намір передати безпілотники Збройним силам України (ЗСУ) заявили й країни поза коаліцією, повідомляє FREEДОМ.

У рамках роботи контактної групи з питань оборони України офіційно стартувала коаліція дронів. Крім Латвії, Великої Британії та України, до неї приєдналися Швеція, Данія, Німеччина, Литва, Естонія та Нідерланди. До коаліції можуть вступити й інші союзники Києва.

“Ми вже почали в Україні виробляти дрони й закуповувати досить велику кількість, будемо разом із партнерами шукати фінансування, тобто кількість дуже велика. Вони поділяються на бомбери, розвідувальні. Наші партнери також хочуть запровадити підтримку своїми дронами, які вони використовують у своїх операціях, у своїх країнах”, — сказав Умєров.

Нідерланди, які нещодавно приєдналися до коаліції дронів, уже передають Україні безпілотники.

“Я не можу назвати точну кількість, але ми вже передаємо безпілотники Україні. Звичайно, я вважаю, що ця коаліція безпілотників дуже важлива, тому що тепер ми об’єднаємо зусилля. А це означає, що ми зможемо збільшити кількість безпілотників відповідно до потреб України”, — заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

Франція передасть Україні нові дрони-камікадзе. Глава оборонного відомства країни зазначив, що це новітня французька розробка і зараз технологія перебуває в експериментальній фазі.

“Найближчими тижнями Україна однією з перших отримає ці безпілотники. Це також представляє можливість для бойових випробувань цього нового покоління обладнання”, — наголосив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.

800 багатоцільових безпілотних літальних апаратів SkyRanger R70 передасть Україні Канада на суму понад 95 млн дол. За словами міністра оборони країни Білла Блера, ці дрони канадського виробництва — одні з найкращих у світі у своєму класі. Вони можуть нести корисне навантаження вагою до 3,5 кг, включно з боєприпасами. А ще SkyRanger вміє розпізнавати різні транспортні засоби та джерела тепла на великій відстані та за поганої погоди. А отже, допоможуть українським військовим швидко, точно й ефективно визначати цілі.

“Українці надихнули світ. Вони надихнули канадців по всій країні. Вони нагадали нам про важливість інвестицій в оборону, про те, що виробництво — це стримування, і що єдиною відповіддю такому тирану, як [президент РФ] Володимир Путін, є сила, стійкість і єдина мета. Він об’єднав світ для боротьби з цим викликом”, — заявив Блер.

Велика Британія разом із союзниками, зокрема зі Сполученими Штатами Америки, працює над організацією постачання Україні тисяч нових безпілотників зі штучним інтелектом. Видання Bloomberg повідомляє, що такі дрони Київ зможе отримати протягом найближчих місяців. За словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, держави Альянсу мають намір передати українській армії мільйон безпілотників у рамках військової допомоги.

Читайте також: Україна почала створювати новий вид збройних сил, що дає змогу боротися з ворогом у високотехнологічний спосіб, — експерт

Прямий ефір