Україна зібрала найбільший урожай зерна за історію незалежності, – Мінагро

Фото Укрінформ

В Україні цього року намолотили 44,8 млн тонн ранніх зернових та зернобобових культур. Цей показник – рекордний за всю історію незалежної України.

Про це повідомляє UA з посиланням на Мінагро.

За словами міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка, збирання ранніх зернових культур в Україні вже завершено. На площі 10,2 млн га було намолочено 44,8 млн тонн зерна. Пшениці намолочено 32,8 млн тонн (при цьому найвища урожайність у Хмельницькій області – 65,2 ц/га). Ячменю намолочено 10,94 млн тонн (найвища врожайність у 57,2 ц/га у Київський області). Гороху намолочено 570 000 тонн.

Лідером із намолоту зерна є Одеська область із показником понад 4,1 млн тонн. По 3 млн тонн зерна намолотили в Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.

Крім того, зазначив Лещенко, вже завершилося збирання ріпаку та намолочено понад 2,8 млн тонн насіння. Найвища врожайність ріпаку була в Хмельницькій (35 ц/га) та Черкаській (34,2 ц/га) областях.

“Безумовно, велике значення для досягнення таких результатів мала злагоджена робота аграріїв, сприятливі у цьому році ґрунтово-кліматичні умови, а також розширена програма державної підтримки агросектору”, – зазначив міністр.

За 7 місяців року аграрії отримали 546 млн гривень на часткову компенсацію вартості вітчизняної сільгосптехніки, ще 565 млн гривень – в межах державної програми здешевлення кредитів. “Доступних кредитів” під 5,7 та 9% аграрії отримали на понад 26 млрд грн.

Нагадаємо, Алжир збільшить імпорт українського зерна, для цього країна наблизить свої тендерні вимоги до імпорту зерна до загальноприйнятих ринкових стандартів.

Читайте також: Україна експортувала понад мільйон тонн зернових та зернобобових

Прямий ефір