Алжир купуватиме більше українського зерна

Фото з сайта latifundist.com

Алжир збільшить імпорт українського зерна, для цього країна наблизить свої тендерні вимоги до імпорту зерна до загальноприйнятих ринкових стандартів.

Про це повідомляє UA з посиланням на Українську зернову асоціацію.

УЗА провела онлайнсаміт із представниками уряду та профільних асоціацій Алжирської Народної Демократичної Республіки за підтримки МЗС та посольства України в Алжирі. Під час нього представники Алжиру повідомили, що країна має намір збільшити обсяги імпорту зерна через зміну кліматичних умов. Тому Україна може стали великим партнером Алжиру у торгівлі зерновими.

“Сьогодні Алжир встановив тендерні вимоги до імпорту пшениці на рівні, який чорноморський регіон фактично не може виконати. Саме тому, Україна експортує зовсім незначний обсяг зерна до Алжиру. Минулого 2020/2021 зернового сезону Україна експортувала лише трішки більше ніж 200 тис. тонн зерна до Алжиру”, – повідомляють в Українській зерновій асоціації.

Справа в тому, що в Україні недостатньо зерна, який відповідає встановленим Алжиром обмеженням на утримання пошкоджених комахами зерен на рівні 0,5%. Збільшення цього показника до рівня 1%, як це затверджено в більшості країн-імпортерів пшениці з Північної Африки, могло б значно збільшити обсяг пропозиції для Алжиру з України. Так, наприклад, для Марокко та Єгипту цей показник лімітований у 1%, а для Тунісу він узагалі не лімітується.

Президент УЗА Микола Горбачов представив алжирській стороні потенціал і можливості України з виробництва й експорту зерна, а також зазначив, що двосторонню торгівлю можна значно поліпшити, якщо алжирська сторона наблизить свої тендерні вимоги до імпорту зерна до загальноприйнятих ринкових стандартів.

За даними асоціації, алжирська сторона погодилася обговорювати можливі зміни в тендерних процедурах, за результатами саміту сторони домовилися про проведення окремої зустрічі для обговорення та поглиблення співробітництва й торгівлі зерном.

Нагадаємо, УЗА минулого місяця оцінила обсяги експорту зернових (пшениці, кукурудзи та ячменю) України у 2021/2022 маркетинговому році у 57,5 млн тонн, що на 28,8% вище за результати 2020/2021 МР. Також нагадаємо, що станом на 21 липня Україна експортувала зернових та зернобобових у 2021/2022 маркетинговому році на 1 185 тисяч тонн, що на 71 тис. тонн більше ніж в аналогічний період минулого року.

Як повідомлялося, станом на 21 липня Україна експортувала зернових та зернобобових у 2021/2022 маркетинговому році на 1 185 тисяч тонн, що на 71 тис. тонн більше, ніж в аналогічний період минулого року.

Прямий ефір