Україна за умови посилення ППО зможе вийти на довоєнні обсяги постачання зерна, — голова “Української аграрної асамблеї”

Ілюстративне фото: epravda.com.ua

Україна сьогодні сама контролює потік суден, які здійснюють експорт агропродукції, й “зерновий коридор” працює краще, ніж за участі РФ. Про це сьогодні, 6 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова ГО “Українська аграрна асамблея” Олександр Гапон.

“Виглядає точно набагато краще, ніж виглядало при зерновій угоді, в якій брала участь Російська Федерація. На сьогодні ми самі контролюємо той потік суден. Дуже позитивно зіграла роль укладена угода зі страховими компаніями, зокрема з “Великою п’ятіркою”, на загальну страхову суму в 50 млрд дол. І на сьогодні єдине питання, яке всіх хвилює, — це посилення протиповітряної оборони в Одеському регіоні”, — сказав він.

Гапон наголосив, що якби РФ продовжувала участь у зерновій угоді, то не вдалося б експортувати 7 млн тонн вантажів. Він нагадав, що вже перед виходом Росії з угоди “зерновим коридором” проходило по одному судну на тиждень, а в кращому разі — 2-3 судна на день.

Голова ГО “Українська аграрна асамблея” висловив сподівання, що за умови посилення системи ППО на півдні Україна може вийти на довоєнні обсяги поставок. Він нагадав, що до повномасштабного вторгнення РФ на територію країни Україна в листопаді-грудні зазвичай експортувала до 7 млн тонн на місяць.

Гапон також прокоментував крадіжку Росією українського зерна.

“У наших підприємців є землі в Херсонській області, і в тій частині, яка зараз окупована, зокрема і зерно з наших земель зараз вивозиться та реалізується Російською Федерацією вільно. Що роблять багато аграрних асоціацій, які є в Україні? Ми подаємо позови до міжнародних судів. І в будь-якому разі ці позови, нехай мине рік-два, можливо, більше, але вони будуть задоволені, тому що правда на нашому боці, це наша земля. І на ній зараз вирощуються й вивозяться зернові, їх краде Російська Федерація. У цю землю ми багато років вкладали грошові кошти, і на сьогодні цими благами користується Російська Федерація. Тому міжнародні суди — це правова норма, яка дієво буде працювати”, — сказав голова “Української аграрної асамблеї”.

Читайте також: 200 суден експортували 7 млн тонн вантажів з портів Великої Одеси — деталі від Кубракова

Нагадаємо, великі лондонські страховики оцінюють ризики “зернового коридору” як помірні.

Прямий ефір