Україна виявила бажання стати регіональним хабом ОБСЄ з прав людини, – Кулеба

Фото МЗС України

Україна може стати регіональним хабом для діяльності ОБСЄ із захисту прав людини та розвитку громадянського суспільства.

Про це повідомляє UA із посиланням на пресслужбу Міністерства закордонних справ України.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч із директором Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ (БДІПЛ) Маттео Мекаччі під час візиту до Стокгольма, на якій запропонував ініціативу зробити Україну регіональним хабом для діяльності ОБСЄ у галузі захисту прав людини та зміцнення громадянського суспільства.

“В Україні дуже сильне громадянське суспільство. Ми вважаємо це силою та перевагою нашої країни. Тому ми готові взяти на себе роль регіонального хабу зі зміцнення громадянського суспільства у регіоні Центральної Європи”, – заявив Кулеба.

Міністр запропонував БДІПЛ ОБСЄ розглянути можливість проведення в Україні заходів, які б надали майданчик для ефективної взаємодії представників урядів та громадянських суспільств держав регіону.

Глава МЗС України підтвердив повну підтримку українською стороною мандату Бюро щодо сприяння державам-учасницям у сфері захисту прав та свобод людини та проведення демократичних виборів.

Кулеба наголосив на важливості дистанційного моніторингу ситуації у сфері прав людини на тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, платформа “Громадянська солідарність” підготувала рекомендації інститутам та політичним органам ОБСЄ, а також державам-учасницям ОБСЄ.

Читайте також: Про “Мінськ”, агресію РФ та Україну – що заявив Блінкен після зустрічі з Кулебою та Лавровим (ФОТО, ВІДЕО)

Прямий ефір