Україна має переорієнтувати внутрішнє виробництво на потреби Європейського Союзу, — Несходовський

Ілля Несходовський. Скріншот: uatv.ua

Компроміс між ЄС та Україною у питанні вільної торгівлі — вимушений. Ті моменти, в яких поступилася Україна, не є критичними. Тепер Україні необхідно переорієнтувати внутрішнє виробництво на потреби ЄС, щоб закрити ті ніші, де є дефіцит. Про це сьогодні, 29 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив економічний експерт Ілля Несходовський.

“У Європейському Союзі рішення ухвалюються всіма країнами з урахуванням інтересів усіх членів. У процесі цих переговорів Україна поступилася у певних моментах, розуміючи, що присутність у великій кількості українська продукція може розбалансувати європейський ринок. Ті моменти, в яких Україна поступилася, не є критичними, сказав він.

Українське виробництво має можливість виробляти ті товари, яких ЄС потребує, покриваючи нестачу — це ріпак, соя та інше.

“Європейський Союз для нас продовжує бути відкритим. Ми маємо переорієнтувати внутрішнє виробництво саме на потреби Європейського Союзу. Закривати саме ті ніші, в яких є нестача товарів, які не виробляються Європейським Союзом”, — наголосив експерт.

Польські фермери виступають не так проти імпорту сільськогосподарської продукції з України, як проти Європейського зеленого курсу.

“У Польщі складна політична ситуація — у них наближаються вибори та є інші проблеми. Вони блокують не лише польсько-українські кордони, вони також блокують дороги по всій Польщі, фактично створюючи колапс. І це не стосується лише України. Це стосується того, як звикли жити польські фермери — вони звикли отримувати дотації, не вкладатися в підвищення ефективності виробництва. Тому вони зараз вимагають більше субсидій, певного зменшення цих вимог”, — пояснив Несходовський.

Проросійські сили у Польщі підігрівають протести фермерів, наголосив економіст.

“Є певні сили у Польщі, які мають вплив з боку Росії, і як наслідок, ці проросійські сили користуються ситуацією. Тому певні поступки ми зараз отримуємо. Ми ведемо переговори для того, щоб знайти дійсно той компроміс, який задовольнятиме обидві сторони”, — сказав він.

Читайте також: Передвиборчий процес у Польщі впливає на ухвалення рішень щодо фермерського протесту на кордоні з Україною — розбір Фесенка

Прямий ефір