Росії складно відправляти за кордон кадрових розвідників, тому проводиться вербування шпигунів із місцевих — деталі від Жирнова

Ілюстративне фото: myc.news

Після початку повномасштабної війни Росії проти України було вислано близько 500 російських шпигунів із 30 країн світу. Усі шпигуни були відомі органам контррозвідки та працювали під прикриттям у російських посольствах, консульствах, торгових представництвах тощо. Тепер же Росії необхідно замінити своїх кадрових розвідників на нових, але це ускладнено. Про це сьогодні, 28 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив колишній співробітник КДБ СРСР і Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Жирнов.

Він зауважив: коли раніше російських агентів висилали із закордонних країн, їм на заміну надсилали нових, які продовжували роботу своїх попередників.

“Тепер, я так розумію, ускладнена заміна кадрових розвідників, шпигунів, які повинні були вербувати агентуру всередині. Тому тепер Російській Федерації доводиться займатися трошки іншими речами: в основному вона намагається вербувати німецьких громадян або англійських, людей, які законно проживають на території своїх власних країн і можуть щось зробити на користь Російської Федерації”, — пояснив Жирнов.

За його словами, нерідко завербовані люди мають російське походження.

“Якщо взяти до прикладу німців, то найчастіше це ті, які приїхали раніше або з Росії, або з Казахстану. Вони вже шукають у себе на території в Німеччині своїх спільників. Потрібно сказати, що в Німеччині постійно проживає 4 млн російськомовних людей, і в цих мільйонах можна “втопити” скільки завгодно десятків тисяч шпигунів або російської агентури”, — зазначив колишній розвідник.

Читайте також: Росія постійно веде шпигунську діяльність на шкоду інтересам Німеччини, — Хальденванг

Нагадаємо, у Німеччині поліція затримала двох німецьких громадян російського походження. Один із них, Дітер, два роки жив на окупованій Росією частині Донецької області. З минулого року він знімав американські військові об’єкти в Німеччині, фото пересилав російським спецслужбам. З ними ж обговорював варіанти можливих диверсій. Другий затриманий, Александер, із березня 2024 року допомагав Дітеру в його діяльності, збирав інформацію на полігоні Графенвер, де тренуються українські військові.

Прямий ефір