У випадках із загибеллю “Курська” та “Москви” Кремль зберіг цинічну практику обману росіян, — Риженко

Ситуації із загибеллю підводним човном “Курськ” у 2000 році та загибеллю ракетного крейсера “Москва” у 2022 році показали, що російська влада зберігає цинічну практику замовчування проблем та обману громадян. Про це сьогодні, 12 серпня, в ефірі телемарафону “Говорить Україна” телеканалів “Дом” та UA сказав капітан першого рангу (в запасі), заступник начальника штабу Військово-морських сил України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.

“Схожим є те, що, дійсно, життя військового чи життя, взагалі, людини в Росії, в Радянському Союзі, воно нічого не коштувало, і тому тут це ще раз підтвердилося… Саме собою ставлення до військових і замовчування проблем, і якесь таке, розумієте, небажання винести сміття з хати, як от і кажуть вони, це триває що у 2000 році, що у 2022 році. Це крейсер “Москва” зараз, і тоді це був “Курськ”, — сказав Риженко.

Він нагадав, що “Курськ” був у 2000 році одним із найперспективніших нових кораблів, тому РФ не прийняла пропозицію допомоги від Заходу.

“Можна припустити, що, якби, наприклад, норвежцям відразу б дозволили з їхніми технологічними ось цими всіма інноваціями пристикуватися, то ці 24 людини були б живі. І це якимось чином, хоч якось полегшило ось те, що сталося. А так, люди померли, в принципі, через 2-3 дні через те, що там просто закінчився кисень у відсіку. І ось це постійне замовчування та обман своїх власних військових, громадян, це залишається у них і зараз. Інша річ, що зараз у них грошей набагато більше, тому їм вдається якимось чином це згладити різними виплатами, можливо, та й то далеко не всім. Ну, а в принципі, тенденція та сама”, — переконаний Риженко.

Він зазначив, що після загибелі “Курська” РФ почала активно співпрацювати із Заходом, насамперед країнами НАТО, брати участь у навчаннях, закуповувати техніку і так далі.

“Зараз така дуже гаряча фаза, війна в Україні. Захід знову розпочав ось ці контрдії у вигляді санкцій, і знову їхня економіка починає підкошуватись. Враховуючи, що ось ці військові, ось це іржаве залізо, воно повністю залежить від стану економіки, можна припустити, що дуже скоро в Росії знову настане такий етап, коли вони цю свою суперсучасну техніку просто не зможуть експлуатувати і не зможуть готувати людей, і не зможуть їх рятувати, якщо з технікою буде щось не те”, — вважає експерт.

Читайте також: Amnesty International не виконала своїх обов’язків після теракту в Оленівці — Лещенко

Водночас Риженко зазначив, що в історії з “Курськом” офіційна російська влада хоча б визнала, що екіпаж загинув, 115 тіл було піднято, їх поховали. У ситуації з крейсером “Москва” інформація замовчується.

“Зараз вони взагалі нічого не говорять, вони не говорять, хто загинув, я так думаю, що взагалі у багатьох родичів екіпажу “Москви” взагалі інформації немає, де їхні діти чи чоловіки і так далі. Тобто така ситуація залишається. Ну, народ Росії, розумієте, він… Просто в Росії системно не дозволяють розвиватися демократії, в Росії системно під це будують всі державні інституції, інституції освіти, всі ці державні органи влади. Тобто людям на рівні горизонтальному не дають ні спілкуватися, ні ухвалювати рішення, ні формувати якусь політику. Все це робиться зверху, і це основа, в принципі, те саме було в Радянському Союзі”, — сказав експерт.

Нагадаємо, 13 квітня українські ракети “Нептун” здійснили удар по кораблю, після чого “Москва” пішла на дно. У міністерстві оборони РФ втрату крейсера визнали, але заявили, що він затонув просто під час буксирування в порт призначення “через пошкодження корпусу, отримані під час пожежі від детонації боєзапасу”. За даними ЗМІ, із 510 членів екіпажу врятувалося лише 58 людей.

12 серпня 2000 року в ході проведення військово-морських навчань атомний підводний ракетний крейсер “Курськ” затонув у Баренцевому морі на глибині 108 метрів. Усі 118 членів екіпажу, які перебували на борту, загинули. Іноземним ЗМІ на питання, що трапилося з “Курськом”, президент РФ Володимир Путін з усмішкою відповів: “Вона потонула”.

Нагадаємо, експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів, що в Європі процес відмови від російських енергоресурсів уже запущений. Наприклад, зараз відбувається перенастроювання логістичних ланцюжків постачання газу з інших країн-експортерів.

Збір урожаю-2022 та робота “зернового коридору” — подробиці

МВС готується до будь-яких сценаріїв на Запорізькій АЕС, навіть до евакуації населення — Монастирський

Прямий ефір