Amnesty International не виконала своїх обов’язків після теракту в Оленівці — Лещенко

Після масової страти українських військовополонених росіянами в Оленівці організація Amnesty International не виконала своїх обов’язків. При тому, що їхньою базовою місією є контроль за дотриманням прав людини у місцях позбавлення волі. На цьому наголосив позаштатний радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко в ефірі марафону “FREEДОМ” на телеканалі UA.

“Навіть на логотипі у них намальований колючий дріт, який відсилає до своєї базової місії — ув’язнених. Коли сталася масова страта ув’язнених в Оленівці, вчинена російськими збройними силами, в організації промовчали. У той час, коли вони мали кричати. ​​Це говорить про їхню безвідповідальність”, — зазначив Лещенко.

Риторика Amnesty International, за словами радника, неадекватна тому, що відбувається, і відрізняється від висновків інших організацій.

“Україна не буде в пропагандистському “чаді” кричати, що організація куплена. Щоб це довести, необхідно провести слідство. При цьому ми бачимо, що риторика організації виглядає неадекватно. По-перше, вона відрізняється від того, що говорять інші міжнародні організації. По-друге, частина персоналу по суті звинувачує інший персонал в заангажованості”, — сказав він.

Лещенко додав, що компанія зіпсувала собі репутацію.

“Компанія своїм звітом  справила враження на потрібні РФ аудиторії в Африці та Латинській Америці. Однак у Європі вона вплинула мало на кого. Тому Україні необхідно продовжувати свій інформаційний контрнаступ і не дозволяти російській пропаганді просочуватися в міжнародний простір”, — підсумував радник.

Читайте по темі: Керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей акцентував, що російська пропаганда намагається відмежувати Росію від теракту в Оленівці Донецької області, проте, як і зі збиттям малайзійського “Боїнгу” MH17 — у неї це не вийде. Також, за словами Солов’я, остання доповідь Amnesty International грає на руку російській стороні. Тому що в ній аналітики намагаються поставити на одну чашу терезів і жертву, і злочинця.

Нагадаємо, раніше в Генштабі ЗСУ заявили, що збройні сили РФ здійснили прицільний умисний артилерійський обстріл виправної установи в Оленівці Донецької області, водночас заяви про нібито обстріли з боку Збройних сил України є брехнею та провокацією. За даними Офісу генерального прокурора, внаслідок обстрілу 29 липня загинуло близько 40 людей та ще 130 отримали поранення.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк підкреслив, що метою удару російської армії по виправній установі в Оленівці Донецької області, де знаходилися українські полонені, є зрив домовленостей щодо їх обміну та спроба приховування свідчень про масштаби російських військових злочинів.

Прямий ефір