У Кремля заберуть енергетичну зброю вже наступного року: Рябцев розповів, чим у ЄС замінять російську нафту та газ

Європейський Союз минулого року використав 155 мільярдів кубометрів газу і 230 мільйонів тонн нафтової сировини та нафтопродуктів. Експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів, що Європа не зможе одномоментно відмовитися від російських енергоресурсів. Але процес уже запущений: наприклад, зараз відбувається перенастроювання логістичних ланцюжків постачання газу з інших країн-експортерів.

“Від нафтової сировини та нафтопродуктів ЄС прийняв рішення відмовитися, і відповідне рішення вже набуло не лише політичного, а й нормативно-правового характеру — 5 грудня 2022 року набирає чинності повна відмова від покупок нафтової сировини, а з 5 лютого 2023 року повна відмова від покупок нафтопродуктів. За деякими винятками”, — сказав він.

З природним газом, за словами Рябцева, ситуація складніша. Поки що ЄС зміг ухвалити рішення лише про добровільне скорочення обсягів споживання на 15%.

“Це скорочення не буде обов’язковим. Зі 155 млрд кубометрів російського газу, який вживався минулого року, вдається безпосередньо замістити постачаннями від інших держав-експортерів лише на 80 млрд кубометрів. Що стосується решти обсягів, то тут йдеться про збільшення постачань енергетичного вугілля, попри всі плани щодо зеленого переходу, які були оприлюднені раніше — тобто надзвичайний план ЄС щодо економії газу”, — зазначив він.

Оскільки швидко відмовитися від російських енергоносіїв не вдасться — зростають ціни на енергоносії.

“Попри те, що обсяги продажу нафти й газу РФ суттєво скоротилися, доходи від реалізації все одно високі. Це дозволяє російським пропагандистам розповідати, що “ось-ось Європа замерзне і піде на поступки”. Але європейські політики та профільні експерти стверджують, що ці проблеми тимчасові. Наприкінці наступного року станеться те, про що в Росії не розповідають — обвальне скорочення видобутку, насамперед нафтової сировини, природного газу. Тобто у Москви заберуть енергетичну зброю. І це відбудеться вже наступного року”, — наголосив спікер.

Рябцев розповів, що зараз відбувається перебудова логістики постачання газу до Європи.

“Виробники зрідженого природного газу з Америки, Австралії, Південно-Східної Азії, Катару та інших країн бачать, що в Європу постачати газ вигідніше. Тому газовози зараз активно йдуть на європейський ринок і виникають проблеми з перенастроюванням логістичних ланцюжків, про які говорить агентство Bloomberg. Як тільки постачання буде налагоджено і ринок насититься цим ресурсом — виявиться, що російський газ нікому, окрім Китаю, не потрібен”, — зазначив експерт.

А Китай такої кількості газу не зможе прийняти, бо його нема чим доставляти. А щоб побудувати відповідну інфраструктуру, у РФ вже не буде тих коштів, які були насамперед внаслідок вигідної торгівлі з ЄС”, — наголосив експерт.

Нагадаємо, у США існує інститут спеціального уповноваженого з контролю дотримання санкцій. Головний консультант центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту Іван Ус в ефірі марафону “FreeДОМ” поділився думкою, що подібні структури мають створюватися у всіх державах, які запроваджують обмежувальні заходи проти країни-агресора РФ.

“Бойові” та “небойові” буряти у війні проти України — детальний розбір від фонду “Вільна Бурятія”

Кошарна: Врятувати Запорізьку АЕС можуть миротворчі сили ООН

Читайте також: Подоляк: “Залізна завіса” — це плата росіян, які знущаються з цивілізованого світу

Прямий ефір