МВС готується до будь-яких сценаріїв на Запорізькій АЕС, навіть до евакуації населення — Монастирський

Міністерство внутрішніх справ готується до будь-яких сценаріїв, пов’язаних із Запорізькою атомною електростанцією, яку захопили та обстрілюють російські окупанти. Про це повідомила пресслужба міністерства із посиланням на главу відомства Дениса Монастирського.

“Ми можемо стверджувати, що адекватного контролю за діями на Запорізькій АЕС немає. Сьогодні вона фактично перебуває не просто в руках ворога, а й у руках недосвідчених фахівців, які справді можуть допустити трагедію. Українські фахівці, які там залишилися, частково не допускаються до ділянок, де вони мають бути”, — сказав він.

Монастирський наголосив, що на території станції знаходиться військова техніка російських окупантів. І це оцінюється як найвищий рівень загрози. За його словами, Україна вже звернулася до МАГАТЕ, аби організація забезпечила належний контроль за атомною електростанцією.

“Всі ми бачили обстріли ЗАЕС, які здійснювали російські війська по енергоблоку. Це жахливо. Нагадаю, що це найбільша атомна електростанція в Європі, яка має шість енергоблоків. І важко навіть уявити той масштаб трагедії, який можливий, якщо росіяни й надалі там залишаться. Після останніх обстрілів станції ми переконалися, що для них немає жодних стримувальних факторів. Вони готові до будь-яких дій, попри наслідки. Це говорить про те, що вже сьогодні ми маємо готуватися до будь-яких сценаріїв”, — заявив міністр.

Він зазначив, що МВС разом із ДСНС та Мінрегіоном обговорює різні сценарії, у тому числі й евакуацію громадян з навколишніх населених пунктів.

“У кожного ядерного об’єкта є чіткий, жорсткий план дій у разі виникнення надзвичайної ситуації”, — додав Монастирський.

Нагадаємо, російські окупаційні війська 11 серпня знову обстріляли Запорізьку АЕС і розташовані поруч об’єкти. Зокрема, зафіксовано п’ять “прильотів” у районі комендатури станції: безпосередньо поряд із ділянкою зварювання та сховищем джерел випромінювання.

На невеликій ділянці спалахнула трава, ніхто не постраждав. Крім того, загарбники обстріляли район пожежної частини, розташованої неподалік ЗАЕС.

Читайте також: Окупанти погрожують підірвати Запорізьку АЕС, щоб стримати контрнаступ ЗСУ — Жданов

Прямий ефір