У МЗС підтвердили затримання в Празі на запит України учасника окупації Криму

Фото Радіо Свобода

В аеропорту Праги 12 вересня чеські правоохоронці затримали на запит України громадянина Російської Федерації Олександра Франчетті.

Це підтвердив 13 вересня у коментарі Радіо Свобода речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, повідомляє UA.

“Затримання стало результатом злагоджених дій українських та чеських правоохоронців задля притягнення Олександра Франчетті до відповідальності за скоєння низки злочинів проти нашої держави, зокрема участі в російській окупації Криму”, – сказав Ніколенко.

За його словами, українська сторона наразі працює над завершенням необхідних процедур із метою передачі Олександра Франчетті правосуддю в Україні.

12 вересня російські державні агентства новин із посиланням на посольство Росії в Чехії повідомили, що в аеропорту Праги затримали громадянина Росії – за міжнародним ордером на арешт, виданим за запитом України.

За даними сайту “Миротворець”, у 2014 році Франчетті приїхав до Криму, вступив у незаконне збройне формування “Самооборона Севастополя”, а потім організував інше НЗФ – розвідгрупу “Північний вітер”. Його нагородили медаллю “За повернення Криму”.  Radio Prague писало, що Франчетті – фітнес-тренер і підприємець, веде діяльність у Чехії з 1990-х років і має право на постійне проживання в Чехії.

Нагадаємо, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає створення Кримської платформи беззастережною перемогою України.

Читайте також: Кримська платформа: Чубаров закликав до консультацій через переслідування кримських татар (ВІДЕО)

Прямий ефір