Кримська платформа – беззаперечна перемога України, – Кулеба

Фото МЗС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає створення Кримської платформи беззастережною перемогою України.

Про це він сказав під час свого виступу у Верховній Раді 10 вересня, інформує UA.

“Вперше за багато років питання Криму винесено на найвищий міжнародний рівень. Вперше у нас є реальний механізм, який веде до деокупації півострова”, – наголосив міністр.

Кулеба повідомив, що Кримська платформа почала працювати на трьох рівнях: урядовому, парламентському та експертному.

“Кримська платформа стане драйвером багатьох важливих національних рішень в Україні та за кордоном, які наближатимуть день деокупації Криму”, – зазначив очільник МЗС.

Кулеба наголосив, що битва за Крим – це битва за Україну.

“Крим – це тест, який визначає правила гри та майбутнє світового порядку у XXI сторіччі. Але відповідь на запитання: “Що буде вирішувати долю країн та мільйонів людей – груба військова сила чи глобальна співпраця?” – мають дати не лише в Києві, але й в інших столицях світу. І цю відповідь ми можемо отримати разом з вами – народними обранцями”, – сказав він.

Також він прокоментував реакцію Росії на проведення Кримської платформи.

“Реакція Москви свідчить, що Кримська платформа несе реальну загрозу намірам Росії продовжувати окупацію. Кремль вдався до прямої помсти та залякувань. Такі емоційні дії Росії підтверджують моральну поразку Москви, а кількість учасників Кримської платформи – поразку її дипломатії. Шановні народні депутати, Кримська платформа – це беззаперечна перемога України”, – додав Кулеба.

Раніше Рефат Чубаров закликав терміново провести міждержавні консультації в межах Кримської платформи через незаконні арешти в окупованому Криму.

Читайте також: РФ розбудувала цілу систему політично вмотивованих переслідувань, – Джапарова

Прямий ефір