Кримська платформа: Чубаров закликав до консультацій через переслідування кримських татар (ВІДЕО)

Фото Укрінформ

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав терміново провести міждержавні консультації в межах Кримської платформи через незаконні арешти в окупованому Криму.

На його думку, нова хвиля репресій на півострові є, зокрема, перевіркою країн-учасниць саміту Кримської платформи на міцність.

“У цій ситуації, коли репресії щодо корінного кримськотатарського народу наростають, коли нашим людям загрожує небезпека їхнього життя, коли не виключено повторення катастроф, які ми випробували у 20-му столітті з боку Москви, то в цьому випадку чому б лідерам західних країн не заявити про те, що всі ті репресії, які зараз здійснюються в окупованому Криму не дозволяють їм – лідерам західних країн – проводити зустрічі, і взагалі вести діалог з Путіним і з його оточенням? Чому не ставити симетричні вимоги до Росії, до тих вимог, які вона ставить до України і до вільного західного світу?” – сказав Чубаров.

Детальніше – в сюжеті UA.

Нагадаємо, з 3 по 4 вересня силові структури окупаційної влади в Криму провели незаконні обшуки в будинках кримських татар, що закінчилися викраденням 5 осіб: двоюрідних братів Азіза Ахтемова та Асана Ахтемова, Шевкета Усеїнова, Ельдара Одаманова та Нарімана Джелялова.

Читайте також: Адвокати подали апеляцію на арешт Нарімана Джелялова

Прямий ефір