Тиждень роботи з фахівцями — й назад на фронт: центр психологічної допомоги для бійців ЗСУ працює під Харковом (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Під Харковом працює центр психологічної допомоги для українських військових — єдиний центр в Україні, який підтримує бійців Збройних сил України (ЗСУ), які потребують психологічного розвантаження і зняття стресу, інформує FREEДОМ.

Центр щотижня приймає до ста бійців. За рік допомогу там отримали майже 3 тис. осіб. Курс короткостроковий — лише тиждень. Більшість військовослужбовців одразу після реабілітації та сеансів фізіотерапії вирушають назад на фронт.

Після майже року на передовій, повністю змінити обстановку і відчути себе в безпеці, під опікою психологів важке випробування.

Найпоширенішими проблемами, з якими військовослужбовці стикаються щодня в умовах війни — це стрес і тривожні розлади. А після повернення до цивільного життя великою проблемою стане посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), запевняє психолог.

“Людей найбільше хвилює, як вони виходять зі стресових ситуацій і як до цього ставляться рідні чи близькі”, — пояснив психолог Олег.

У 58-річного Олександра три поранення і три контузії. Він ходить із тростиною. Останнє поранення отримав під Пісками (Донецька область), після госпіталю його відправили в реабілітаційний центр на відновлення:

“Ще плюс інсульт ліву сторону прихопив. Розробляю, ходжу на процедури”, — розповів командир відділення секретного зв’язку Олександр Мужиченко.

Також до харківського центру з Бахмута (Донецька область) вперше приїхав 34-річний Кирило, водій броньованого транспортера (БТР). У мирний час не знаходив часу для такого розвантаження, зараз командування наполягло.

“Допрацювався. Потрібно було трохи відпочити. Робота складна, робота напружена, тому керівництво так вирішило, що потрібно трошки розвантажитися”, — розповів військовослужбовець 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Кирило.

Програма психологічного відновлення — це групові заняття спортом, психологічні консультації, спілкування з психологом, а також альтернативні методи лікування — лазерна терапія, сольова кімната та басейн.

“Ми з різними проблемами стикалися — починаючи від гострих стресових реакцій, закінчуючи небажанням жити. Протягом тижня з військовослужбовцями працюють психологи. Групова психотерапія, психокорекція, індивідуальна робота дають нам змогу абсолютну більшість військовослужбовців привести в нормальний фізичний і психологічний стан”, — пояснив керівник групи психологів у реабілітаційному центрі Ігор Приходько.

За рік існування центру тут пройшли реабілітацію майже 3 тис. військовослужбовців. Щотижня сюди прибуває до 100 бійців, після 7 днів відпустки 95% солдатів відправляються назад на фронт.

Після закінчення бойових дій підтримка психічного здоров’я знадобиться кожному другому, прогнозують психологи. І вже зараз необхідно відкривати нові центри по всій Україні.

“Існує кілька центрів психологічної реабілітації. Однак сьогодні, на жаль, це єдиний центр, куди військовослужбовці направляються безпосередньо з бойових позицій, проходять упродовж тижня етапи психологічного відновлення і повертаються на свої ж позиції виконувати завдання за призначенням, бойові завдання”, — додав Приходько.

Адміністрація центру вважає, що психологічна реабілітація українців після перемоги займе близько 20 років. Вона знадобиться як військовослужбовцям, які брали участь у боях, так і їхнім рідним і близьким.

Читайте також:Біонічний протез встановили воїну ЗСУ в Україні — історія захисника, який повернувся на фронт (ВІДЕО)

Прямий ефір