Три сценарії подальших дій, яких прагне досягти Росія в Україні, назвав політолог

Ігор Рейтерович. Фото: radiosvoboda.org

У керівництва РФ є три сценарії, за якими Кремль бачить подальший розвиток воєнних дій в Україні. Таку думку сьогодні, 19 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Ігор Рейтерович.

“Максимальний сценарій — те, що вони хотіли від самого початку захопити половину України тощо, уже, звісно, не розглядається, але вони про нього продовжують мріяти. Другий сценарій — це виснажливі бойові дії в надії, що Захід втомиться, Україна втомиться. Третій найреалістичніший сценарій, який на сьогоднішній день розглядають у Росії — вони хочуть цю війну заморозити станом на сьогодні. Їх певною мірою ця ситуація влаштовує. Путін може сказати, що ми відстояли там тимчасово окупований Крим, ми захопили навіть частину якихось територій, але оскільки ми ж воювали не з Україною, а ми воювали та воюємо з НАТО, нам потрібен зараз перепочинок і ми його отримали”, — сказав він.

Рейтерович звернув увагу, що заморожування конфлікту вигідне насамперед РФ.

“Вони не почнуть думати про мир, вони почнуть думати про підготовку до наступної війни, ще масштабнішої, і будуть розганяти ці реваншистські та інші настрої безпосередньо у своєму суспільстві. Тому ці два сценарії: війна, яка виснажує, і яка плавно переходить у заморозку — це сценарії, які доповнюють один одного і є основними для Путіна”, — заявив політолог.

Він зазначив, у російської політичної еліти — інші плани на розвиток військових дій.

“Вони б хотіли, щоб якнайшвидше все закінчилося і закінчилося так, щоб із Росії найближчим часом було знято всі ті санкції, які було впроваджено, і зняли, зокрема, персональні санкції, під які потрапило багато з цих олігархів. При цьому, я думаю, що вони усвідомлюють, що це можливо тільки за умови, якщо Росія остаточно і безповоротно забереться з території України й почне обговорювати питання компенсації, покарання, винних і так далі”, — вважає Рейтерович.

Політолог додав, що поки цю думку в Росії не озвучують публічно.

Читайте також: “Переговорів з Путіним бути не може”: Фесенко роз’яснив значення рішення про ордер на арешт

Прямий ефір