Третій “Форум вільних народів” у Гданську — подробиці (ВІДЕО)

Ксенія Барвіненко. Скріншот: uatv.ua

У польському Ґданську сьогодні, 23 вересня, стартував “Форум вільних народів”. У фокусі уваги учасників — майбутнє Росії, звільнення регіонів країни від Кремлівської імперії та створення нових суверенних держав. Про це в ефірі FREEДOM з місця подій розповіла кореспондент Ксенія Барвіненко.

До Гданська з’їхалися політики та експерти з Російської Федерації та інших країн. У рамках Форуму вони обговорюватимуть питання про розпад РФ.

Зокрема, розпад прогнозується на демократичні держави у регіонах Балтії та Скандинавії. Насамперед йдеться про Кенігсберг (Калінінградська обл.), Інгрію (Ленінградська обл. і Санкт-Петербург) і Карелію (частина РФ на кордоні з Фінляндією).

“Організатори Форуму вважають, що ці території першими вийдуть з-під кремлівського впливу та розпочнуть власну демократичну незалежну історію”, — повідомила Барвіненко.

Організатори та учасники Форуму сподіваються на допомогу Європейського Союзу та країн НАТО у процесі реконструкції постросійських країн.

“Вони сподіваються, що вдасться розробити стратегію реконструкції постросійського простору та розробити план інтеграції нових демократичних країн до європейської співдружності. На думку організаторів, вже зараз важливо розробити таку концепцію, інакше ці території охопить хаос і знову розпочнуться імперські настрої”, — каже кореспондент.

Сьогодні стартував уже третій “Форум вільних народів”. Перший пройшов у травні цього року у Варшаві, а другий у липні у Празі.

Основна частина третього Форуму відбудеться завтра, 24 вересня, на Гданській корабельні.

“Місце вибрано невипадково. Понад 30 років тому у країнах Варшавського договору відбулися революції, які призвели до краху комуністичного режиму в Європі та передбачили розпад Радянського Союзу. Гданська корабельня стала одним із центрів таких революцій. Тому її й обрали для форуму, де обговорюватимуть крах ще однієї імперії — Російської Федерації”, — повідомила Барвіненко.

На другому Форумі учасники ухвалили декларацію про деімперіалізацію Росії. Вона стає базовим документом із запуску процесу розпаду країни. У документі РФ вже названо країною-терористом, якою правлять військові злочинці.

“Учасники Форуму закликали росіян до системного непослуху, мирного опору та неучасті у повномасштабній війні проти України. Також вони закликали створювати місцевий спротив (самооборону), щоб протистояти кремлівським силам”, — додала кореспондент щодо підсумків попереднього другого Форуму.

У декларації також наголосили, що процес повної деколонізації Росії та її розпаду має базуватися на міжнародному праві, на документах, узгоджених з ООН, щоб побудувати нові правові держави та уникнути повторення історії.

“Найголовніше не допустити повторення російського сценарію, коли держава перетворюється на терориста”, — підсумувала кореспондент Ксенія Барвіненко.

Читайте також: Перспектива падіння режиму Путіна, — генерал Маломуж про протести росіян проти мобілізації

Нагадаємо, представники корінних народів Російської Федерації вважають, що країна має розпастись на 19 суверенних держав.

Читайте також: Путін відчуватиме тиск від світової спільноти, — Калан про підсумки Генасамблеї ООН (ВІДЕО)

Прямий ефір