Перспектива падіння режиму Путіна, — генерал Маломуж про протести росіян проти мобілізації

Володимир Путін. Фото: pravda.com.ua

Президент РФ Володимир Путін не поспішав оголошувати мобілізацію в країні, оскільки боявся реакції соціуму. Про це сьогодні, 23 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал армії України та екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

На його думку, Путін не прорахував реакцію росіян на мобілізацію. Виникла не просто загроза зриву мобілізації, а загроза путінському режиму.

“Провал усієї політики Путіна, і вони не прорахували ситуації, прямо скажу, якою буде реакція росіян. Вони боялися мобілізації, думали, що справді може бути реакція. Я вважаю, що й адміністрація Путіна, спецслужби, які працюють по регіонах, недостатньо чітко оцінили ситуацію, що протест наростатиме дуже сильно. Це загроза вже режиму. Не просто загроза зриву мобілізації. І, наприклад, агресія проти наших держав. Це одна тема. Це є загроза масових виступів. А в Росії є традиція, якщо там починаються масові заворушення, тим більше тотальні, не політичні, а пов’язані з можливими жертвами, тут уже розпочнеться масова реакція”, — сказав Маломуж.

Разом із цим генерал зазначив, що не треба недооцінювати ситуацію. Путін має понад мільйон силовиків, які контролюють усі регіони.

“Тому на першому етапі він ще такий рух може стримувати, окрім Москви, Санкт-Петербурга, там, де більш організовані, молоді, освічені. У регіонах він думає зібрати частину людей і, звісно, ​​кинути на війну. Тому в цій ситуації зараз важливим є перехідний етап, наскільки він зміг зібрати саме там мобілізованих, особливо в глибинці, не в національних республіках, там уже протести зростають. А от у глибинці, де спокійно ще йдуть ці всі заклики”, — пояснив Маломуж.

Він також вважає, що небажання росіян йти на забій призведе до падіння режиму — підтримка дій Кремля в РФ вже вкрай низька. Росіяни розуміють, що їх кидають у горнило війни.

“Дуже важливий чинник нині діє на масові скупчення. Так, багато хто підтримує Путіна ще, але до 70% вже не хочуть йти на війну. Чому? Тому що гинуть не через те, що вони за Україну, не хочуть гинути саме на полі бою. Вони розуміють, що їх кидають у горнило війни на забій. Ось найважливіша складова, яка змінить важливе бачення росіян. Але нам потрібно не розслаблятися, бо частина людей, яких мобілізують, навіть непідготовлених, становитимуть велику масу, вони ще кидатимуть стару техніку у великих кількостях. Звичайно, доведеться воювати, концентрувати найкращі наші частини на основних напрямках передової техніки, особливо нове озброєння — це мобілізація з нашого боку. Ми захищатимемося, вони гинутимуть. І ось ця перспектива падіння режиму. Але вона пройде ще важкий етап”, — резюмував Микола Маломуж.

Читайте також: Одні тікають із країни, інші готові завдати собі каліцтв — як росіяни рятуються від мобілізації (ВІДЕО)

Нагадаємо, вранці 21 вересня президент РФ Володимир Путін виступив зі зверненням до народу на федеральних телеканалах, в якому оголосив про часткову мобілізацію в Росії. Телеканал FREEДОМ зібрав реакцію світових політичних лідерів.

Прямий ефір