Торгівля нафтою: як Росія намагається обходити санкції, пояснив експерт Офісу реформ

Ілюстрація: golos.com.ua

Росія вдається до всіляких хитрощів, щоб обійти санкції та торгувати нафтою. 11-й пакет санкцій проти РФ передбачає посилення покарання щодо країн, які допомагають Кремлю обходити раніше введені санкції. Про це сьогодні, 26 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Офісу реформ Кабінету Міністрів України Максим Гадрус.

Він зазначив, що ще в 10-му санкційному пакеті було вжито заходів, спрямованих на припинення Росією обходу обмежень.

“Ситуація змінюється, Росія пристосовується. Оскільки далеко не весь світ підтримує санкції, треті країни допомагають Росії шукати шляхи обходу, тому зараз назріла необхідність проведення переговорів і вжиття юридичних заходів проти цих шляхів обходу. Ми бачимо, що іноді це вдається дипломатичними заходами, наприклад, зменшення транзиту через Туреччину санкційних товарів для Росії збіглося з візитами американських дипломатів до цієї країни. Аналогічні переговори ведуться також із країнами Перської затоки й, можливо, буде посилено тиск на країни Кавказу, тому що це очевидний канал обходу санкцій”, — пояснив Гардус.

За його словами, ціна на нафту, яку зараз продає Росія, вища за її собівартість, тому дохід від торгівлі Москва отримує.

“Це все одно основне джерело надходження до російського бюджету. Ось тому зараз застосовується дуже багато різних технологій для санкцій, наприклад, “тіньовий” флот. Одна з найбільших російських компаній “Совкомфлот” зареєструвала свій флот — 95 суден — в Об’єднаних Арабських Еміратах. Відповідно, це вже питання юридичних заходів, дипломатичних заходів про те, що треба говорити з Еміратами, про те, що така відверта допомога в обході санкцій є неприйнятною і говорити про те, як цього уникнути”, — зазначив він.

Читайте також: Росія використовує дві схеми для обходу санкцій, — Омельченко

Прямий ефір