Тема України звучить у кожній резолюції — підсумки третього дня сесії ПАРЄ (ВІДЕО)

Олег Борисов. Фото: uatv.ua

Головним підсумком третього дня сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) стало ухвалення резолюції щодо засудження диктатури Путіна і визнання його президентства нелегітимним. Про це зі Страсбурга розповів кореспондент телеканалу FREEДОМ Олег Борисов.

Сьогодні на порядку денному сесії теми України як такої не було, але опосередковано вона все ж таки присутня. Так, ухвалено резолюцію “Смерть Олексія Навального і необхідність протистояти тоталітарному режиму Володимира Путіна і його війні проти демократії”. Висновки, викладені в цьому документі, стосуються й України. Це і визнання президентства Путіна незаконним. Це і заклик створити міжнародний механізм компенсації жертвам російської агресії проти України, в який мають бути переведені заморожені російські активи. Це і підтримка необхідності створення спецтрибуналу для розслідування злочину агресії РФ проти України, притягнути Росію до відповідальності за незаконне утримання політв’язнів і полонених у російських в’язницях, застосування до них тортур.

Також резолюція закликає посилити режим санкцій проти Росії та Білорусі, визнати Російську православну церкву (РПЦ) інструментом пропаганди.

Значення цієї резолюції прокоментувала Євгенія Кара-Мурза, дружина засудженого у РФ опозиціонера і журналіста Володимира Кара-Мурзи.

“У Росії немає судової системи, немає права як такого, все знищено. Тому нам необхідно користуватися, вдаватися до допомоги міжнародних організацій, щоб фіксувати ці порушення для майбутнього. Ми говоримо про велику важливість трибуналу за злочини Росії в Україні, щоб притягнути всіх відповідальних за акт агресії та всіх винних у скоєнні воєнних злочинів. Але і нам, росіянам, такі суди теж будуть дуже потрібні”, — сказала вона.

На полях ПАРЄ працюють багато російських опозиціонерів. Усі вони наголошують на важливості перемоги України в цій війні.

“В України є два варіанти — оптимістичний і песимістичний. Але за будь-якого варіанту Україна стає членом Європейського Союзу і членом НАТО — я в цьому впевнений. У російської опозиції є тільки один варіант, і він пов’язаний з перемогою України та з допомогою Заходу, яка необхідна для цієї перемоги. “Перемога України — це свобода Росії” — це наше гасло. Тому ми робимо все, зокрема в ПАРЄ, щоб Україна отримала необхідну допомогу — не для того, щоб стримувати війська Путіна, а для того, щоб перемогти”, — акцентував опозиційний політик, ексдепутат Держдуми РФ Геннадій Гудков.

Публічна підтримка України триває на всіх рівнях. Сьогодні ПАРЄ відвідала делегація Канади, члени якої наголошували на важливості фінансової та військової допомоги Україні.

“Канада — і уряд, і суспільство — підтримує Україну. Ми продовжуватимемо надавати й фінансову, і військову допомогу, і, звісно ж, допомагатимемо у відновленні України після закінчення війни. Ви хоробрий український народ, і ми підтримуємо територіальну цілісність України. Канада — демократична країна, і в Україні демократія. Путін — це радянський режим, де немає демократії. Це авторитарний, тиранічний режим. Саме демократи мають бути сильними. Ми маємо бути єдині проти тиранії. Ми не можемо дозволити Путіну перемогти. Ми повинні підтримати Україну”, — заявив член Палати громад Канади Франческо Сорбара.

“У Канаді понад мільйон ваших [українських] громадян, і це надзвичайно важливо. Серця канадців відкриті для народу України. Наші фінанси відкриті. Ми відчуваємо деякі труднощі з постачанням військового обладнання, яке обіцяли: ми купили його, але воно досі не доставлене. Нам потрібно подумати, як ми можемо більш оперативно реагувати на потреби України. Сьогодні в нас була дуже гарна зустріч з українською делегацією в ПАРЄ. Ми обговорили кілька ідей, і ми братимемо участь у цьому”, — додав лідер групи канадських сенаторів Скотт Таннас.

На весняній сесії ПАРЄ тема України підіймається на всіх обговореннях, агресія Росії проти України згадується в усіх резолюціях, оскільки повномасштабна війна позначилася на житті всього світу.

“Як бачимо, і за результатами голосування за резолюції, і за дебатами, які тут відбуваються, у Росії дедалі менше і менше впливу на ці інституції”, — резюмував Олег Борисов.

Читайте також: ПАРЄ визнала нелегітимність Путіна як президента РФ — деталі резолюції

Нагадаємо, весняна сесія ПАРЄ відбувається у Страсбурзі (Франція) з 15 до 19 квітня. Тема України та протидії російській агресії — ключова. 16 квітня було проголосовано резолюцію про підтримку відновлення України коштом активів Російської Федерації. 17 квітня ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій визнала президентство Путіна нелегітимним. 18 квітня буде обговорення теми “Жертви насильницьких зникнень: як РФ захоплює українських цивільних і порушує міжнародне право”.

Читайте також: Історична резолюція ПАРЄ: можливість відновлення України коштом російських активів проаналізували експерти

Прямий ефір