“Сила зупиняє Росію, обережність лише провокує її”: союзники підтримують Україну (ВІДЕО)

Візит до Києва Єнса Столтенберга. Фото:

Поразка України коштуватиме світу значно дорожче, ніж підтримка Києва. У новій холодній війні Захід може втратити трильйони доларів, попереджають експерти. А безпека Європи опиниться під загрозою. Союзники України солідарні: світ не може допустити такого сценарію, повідомляє FREEДОМ.

Україна може здобути перевагу на полі бою. Союзники збільшують підтримку Києва та оборонне виробництво, заявив напередодні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на спільній із президентом України Володимиром Зеленським пресконференції. Генсек зазначив: країни Альянсу докладатимуть максимум зусиль, щоб задовольнити потреби України в озброєнні.

“Запаси можна поповнити, і це буде зроблено. Втрачених життів не повернути. Щоб поповнити наші запаси, ми маємо більше виробляти, тому я вітаю те, що союзники збільшують оборонне виробництво. Ми також працюємо над спільним виробництвом в Україні”, — зазначив Єнс Столтенберг.

Він упевнений: Україні потрібна довгострокова та передбачувана фінансова підтримка, Москва має зрозуміти, що вона не може перемогти чи перечекати.

Перемога України відповідає інтересам Заходу, вважає колишній заступник міністра оборони Великої Британії Джеймс Гіппі. Адже, за його словами, патова ситуація чи перемога Росії призведе до нової холодної війни, яка триватиме десятиліттями та коштуватиме Заходу трильйони доларів. Тому Києву потрібно більше підтримки, упевнений Гіппі. Останній пакет допомоги від США, на його думку, не змінить кардинально балансу сил на полі бою, але, безумовно, допоможе українській армії стабілізувати ситуацію.

“Я очікую, що завдяки цьому величезному надходженню західної підтримки ми побачимо стабілізацію на фронті. І хоча бої будуть запеклими, я не думаю, що цього року відбудуться значні зміни у розподілі територій”, — сказав Джеймс Гіппі, якого цитує The Telegraph.

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас вважає, що анонсовані Великою Британією та США пакети допомоги для України мають надихнути інші країни наслідувати їхній приклад. На її думку, Україна потребує як негайної військової підтримки союзників, так і довгострокової.

“Ми не повинні забувати, що у нас є ресурси та досвід — наша сила перевершує російську… Але у нас усіх попереду ще довгий шлях, і ми не маємо такої розкоші, як час. Російський імперіалізм становить загрозу всій Європі, тому важливо, щоб наші союзники також це розуміли”, — зазначила Кая Каллас в інтерв’ю The Telegraph.

На думку експертів, Захід дедалі більше усвідомлює загрозу з боку РФ.

“Посилення загрози Росії безпосередньо країнам НАТО породжує адекватне та об’єктивне розуміння цих ризиків і цієї загрози. Насамперед це стосується країн Балтії, Польщі, скандинавських країн, а також країн Південної Європи, які, в принципі, також, скажімо так, прокинулися від зловмисних цілей Російської Федерації”, — прокоментував політолог, політтехнолог Олег Постернак.

Україна здатна зупинити російську агресію на своїй землі та запобігти її розповзанню на інші держави, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він звернувся до глав зовнішньополітичних відомств країн Євросоюзу із закликом продовжувати підтримку Києва.

“Сила зупиняє Росію. Обережність лише провокує її. Не навпаки. Єдиний спосіб не дати Путіну запалити велику війну в Європі — це завдати болючих втрат російським окупаційним військам на території України. Лише завдавши Путіну поразки на нашій території, можна змусити його відмовитися від агресивних планів щодо Молдови, Польщі, країн Балтії, Фінляндії та інших європейських держав”, — заявив Дмитро Кулеба, виступаючи на зустрічі міністрів закордонних справ та оборони країн-членів ЄС.

Тим часом стало відомо, що Сполучені Штати завершують підготовку рекордного пакета військової допомоги для України та готуються підписати контракти на постачання зброї та обладнання для ЗСУ на 6 млрд дол. Відповідно до офіційного переліку, опублікованого оборонним відомством США, Україна отримає ракети для Patriot і NASAMS, боєприпаси для HIMARS, артснаряди калібру 155 та 152 мм, високоточні авіаційні боєприпаси, безпілотники Switchblade та Puma, техніку, стрілецьку зброю та інше озброєння.

Читайте також: Україні ще не пізно перемогти, більша підтримка вже на шляху — підсумки зустрічі Зеленського та Столтенберга (ФОТО, ВІДЕО)

Нагадаємо, експерт з питань міжнародної безпеки фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко вважає, що робота Контактної групи з питань оборони України (формат “Рамштайн”) згодом перейде під координацію і контроль НАТО.

Прямий ефір