Таємний флот Кремля — це пропагандистські розповіді, — експерт

Андрій Закревський. Фото: Facebook

Усі танкери у світі підраховані, паспортизовані та не можуть допомагати РФ обходити санкції. А таємний флот Кремля — це лише піонерські пропагандистські оповідання. Про це заявив сьогодні, 21 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ голова правління Асоціації “Нафта та Газ України” Андрій Закревський.

Але є деякі проблеми із санкціями, зокрема йдеться про ціни на російську нафту для Індії. Водночас, споживання російської нафти знижується. Окрім санкцій, ціна на нафту падає і природним чином.

“Росія зараз недоотримує на день десь 70% доходів, які були рік тому. Це такий дуже серйозний процентаж, але він більше пов’язаний із тим, що рік тому ціна на нафту рвонула вгору. Я думаю, що за підсумками цього року Росія, порівняно з минулим роком, не дорахується десь 70% доходів від продажу нафти. А якщо говорити в середньому за два-три роки, то близько 30-40% недорахується”, — сказав Закревський.

Він також пояснив, що санкції передбачали, що РФ намагатиметься вивозити свою нафту, а інші країни використовуватимуть Росію, і в цьому, за його словами, великої проблеми немає.

“Всі знали, що Індія братиме дешеву нафту. Це добре, бо це зіткнуло лобами Росію, Саудівську Аравію та Іран. Тобто чудова ситуація, коли наші вороги борються між собою. На цьому ринку зараз воюють Іран та Росія, і вони менше заробляють, що перша, що друга”, — зазначив експерт.

Прямий ефір