“Максимально вкривають вогнем територію вздовж лінії зіткнення”: про тактику окупантів на Запорізькому напрямку розповіла Гуменюк

У районі села Роботине. Графіка: deepstatemap.live

Село Роботине в Запорізькій області перебуває під контролем Збройних сил України. Воно повністю зруйноване внаслідок російських атак, там не залишилося мирного населення. Проте окупанти не припиняють завдавати ударів по населеному пункту. Про це розповіла начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 17 квітня.

“Окупанти намагаються бомбити вже в принципі не населений пункт Роботине, тому що населення звідти виїхало. Раніше ми демонстрували кадри на своєму Telegram-каналі, показуючи ситуацію в селі. Боротьба за такі території має сприйматися дещо по-філософськи. Тут важливіше зайняти правильні позиції, щоб мати перспективи ведення бою. Тут не вимірюється перевага на фронті якимись конкретними метрами. І тому ворог, використовуючи керовані бомби, б’є вже по зруйнованому селу Роботине. Вони спрямовують вибухові пристрої для того, щоб продемонструвати, що очистили якусь частину території. Насправді населений пункт перебуває під контролем Сил оборони, наша боротьба триває”, — акцентувала Гуменюк.

Щодо обстановки на Запорізькому напрямку, то, за словами речниці, зараз росіяни більше сконцентровані в напрямку Старомайорського Донецької області.

“Там зараз більшість штурмів відбувається. Чотири атаки на Запорізькому напрямку було за минулу добу, одна з них — у районі Работиного, три — у напрямку Старомайорського. Щодо конкретно Запорізької області у ворога зараз тактика така: вони максимально вкривають вогнем територію вздовж лінії зіткнення. Використовують також тактичну авіацію з керованими авіабомбами”, — резюмувала Гуменюк.

Читайте також: Путін дуже поспішає — це тактика відчаю, — Грабський про ситуацію на фронті

Раніше Наталія Гуменюк розповіла, що ситуація на півдні України залишається напруженою, оскільки російські окупаційні війська не припиняють штурмів. Водночас ворог дещо переорієнтував свої зусилля. 

Прямий ефір