Президент Зеленський провів зустріч із двопартійною делегацією Конгресу США (ФОТО)

Президент Володимир Зеленський (по центру) і двопартійна делегація Конгресу США. Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський сьогодні, 22 квітня, зустрівся з двопартійною делегацією Конгресу США, яка перебуває в Україні з візитом. Про це повідомляє FREEДОМ із посиланням на пресслужбу глави держави.

Президент України зазначив, що конгресмени прибули до Києва після вкрай потужного та критично важливого для українців рішення щодо пакету допомоги майже на 61 млрд доларів.

“Дякую ще раз за це. Народ України розраховував на це рішення. Ми раді, що США залишаються з Україною, що ви залишаєтеся нашим основним потужним союзником”, — наголосив він.

Зеленський розповів, що перед зустріччю з конгресменами провів телефонну розмову з президентом США Джо Байденом. Зокрема, сторони обговорили можливість пришвидшити надання Україні пакету військової допомоги.

“Питання номер один — ППО. Ми абсолютно потребуємо ППО. Після ухвалення рішення нам дуже потрібна конкретна допомога з цим. Ми також потребуємо дуже конкретних озброєнь для того, щоб можна було допомогти військовим і захистити цивільних. Ми говоримо про потребу, безумовно, озброєнь, які б’ють на більший радіус. Так само дуже важливі за значущістю артилерійські снаряди”, — заявив лідер України.

Під час зустрічі сторони також обговорили макрофінансову, військову допомогу, зокрема потребу в артилерійських снарядах, ракетах дальнього радіуса дії, засобах радіоелектронної боротьби (РЕБ) та безпілотних літальних апаратах (БпЛА), бойовій авіації, а також підтримку в розвитку оборонної промисловості України.

Окремо говорили й про конфіскацію заморожених активів РФ, підтримку України на шляху до Північноатлантичного альянсу (НАТО), безпекові гарантії, українську формулу миру й участь США в інавгураційному саміті миру.

Конгресмени зі свого боку запевнили, що й надалі стоятимуть із народом України в цій боротьбі проти російської агресії за ідеали миру, добра й демократії.

Читайте також: Палата представників США схвалила допомогу Україні: емоції конгресменів, розподіл коштів та оцінки експертів

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт про фінансування допомоги Україні. Йдеться про суму майже 61 млрд доларів. Розгляд цього питання блокували представники Республіканської партії, починаючи з жовтня 2023 року.

Тепер законопроєкт має бути розглянутий американським Сенатом 23 квітня, і потім підписаний президентом США Джо Байденом.

Прямий ефір