Такмеду за стандартами НАТО навчають нацгвардійці — репортаж із Львівської області (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

Тренінги з тактичної медицини за стандартами НАТО проводить Національна гвардія України у Львівській області. Слухачів курсу навчають професійні інструктори в умовах, наближених до фронтових, повідомляє FREEДОМ.

На практичних заняттях інструктор із тактичної медицини з позивним “Рокі” демонструє спосіб надання першої медичної допомоги своєму товаришеві у так званій “червоній” зоні, тобто під вогнем противника:

“Женя, ти мене чуєш? — Так. Сам надати допомогу можеш? — Ні. Чи можеш рухатися? — Не можу. Стріляти можеш? — Не можу. Рухаюся до тебе праворуч. — Плюс”.

Саме ці питання потрібно поставити пораненому, щоб оцінити ситуацію та намітити подальші дії. Перше правило в зоні під вогнем — перебувати максимально близько до землі.

“Моделюємо ситуацію, що в нього поранено ліву ногу. Я її підтягую на себе, накладаємо турнікет, повністю розібрали турнікет та затягуємо його максимально високо”, — показує та розповідає інструктор із тактичної медицини Національної гвардії України з позивним “Рокі”.

Наступний етап — евакуація. Інструктори демонструють три способи.

“Демонструємо ситуацію, коли військовослужбовець евакуює пораненого бійця, максимально знижуючи свій силует, щоб безпечніше дістатися до укриття. Тобто голова та сам корпус тіла мають бути максимально низько. Коли вони вже пересуватимуться, якщо поранений ще у свідомості та одна нога у нього робоча, він також може допомагати евакуюватися до безпечної ділянки”, — пояснює старша інструкторка з бойової підготовки за напрямом тактичної медицини Нацгвардії Юлія Мірчук.

Якщо вага пораненого перевищує вагу рятівника, тоді до евакуації залучають двох військовослужбовців. Коли пораненого потрібно евакуювати на далекі дистанції, використовують третій спосіб: у порятунку беруть участь троє людей.

“За натовськими курсами ми почали працювати з 2014 року, але офіційно впроваджено цей курс був із 2015-го. Наші бійці їздили вчитися за кордон, іноземні партнери приїжджали до нас в Україну для того, щоб навчати бійців, передавали свій досвід”, — розповіла Юлія Мірчук.

Під час навчання кожен учасник має пройти так званий стрес-тест — імітацію ситуації на полі бою. Перший етап — фізичне навантаження та подолання перешкод. За легендою, біля учасників курсу падає граната супротивника. Один із них отримує осколкові поранення. Наступний етап — надання медичної допомоги та евакуація.

“Ми намагаємося їх максимально вибити з колії, з нормального оточення, спокійного, щоб вони зрозуміли, що в бойових умовах може бути ще гірше. 80% наших мобілізованих бійців — люди, котрі до цього не проходили строкову службу, не проходили жодної військової служби. На цьому етапі — люди з цивільного життя та не адаптовані до таких речей”, — каже Юлія Мірчук.

Інструктор із бойової підготовки з позивним “Рись” служить у військах з 2015 року. Після повномасштабного вторгнення воював на Донецькому напрямку. Нині він інструктор.

“Ти не знаєш, звідки й що може прилетіти. Швидше це зробивши, ви збережете життя свого товариша, а також своє. Там виходить за ситуацією. Тут ми вчимося, як має бути правильно, за книгою. Такі ситуації мало не щодня, бо напрямки у нас є досить серйозними”, — каже він.

Курс бойового медика триває приблизно 21 день. Для військовослужбовців базову тактичну медицину викладають три дні.

Читайте також: Курси саперів можна пройти в Харківській області: умови та можливості (ВІДЕО)

Прямий ефір