Світові міністри юстицій зустрілися в Лондоні обговорити майбутні дії Міжнародного кримінального суду, — Ступак

Іван Ступак. Скріншот: uatv.ua

Міністри юстиції країн Європи зустрічалися в Лондоні для вироблення спільних дій щодо майбутньої роботи, зокрема Міжнародного кримінального суду. Про це розповів сьогодні, 21 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ колишній співробітник СБУ (2004-2015 рр.), військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Також могли обговорюватись питання екстрадиції, заморозки російських активів, протидії відмиванню грошей.

Ступак пояснив, що обсяг роботи Міжнародного кримінального суду щодо розслідування злочинів РФ проти України дуже великий, тому потрібне додаткове фінансування.

“Обсяг роботи Міжнародного кримінального суду вже зараз видно, що він буде дуже великим і роботи буде дуже багато. Цілком можливо, будуть набирати нових людей, нових фахівців, замовляти проведення нових експертиз. Тому що також потрібне проведення незалежних експертиз у межах судових проваджень. Тобто оплата експертів, відрядження тощо”, — пояснив експерт.

Також гість ефіру прокоментував кримінальну справу Слідчого комітету РФ проти співробітників МКС, назвавши це помстою.

Крім того, спікер пояснив, чи справді Путіна можуть заарештувати.

“Ця людина нев’їздна до 123 країн. Навряд чи він приїде на якийсь симпозіум, міжнародний форум, якщо він проходитиме в країні, яка підписала Римський статут. І, до речі, показовою є позиція Південної Африки, яка входить до співдружності БРІКС — Бразилія, Росія, Іран — яка сказала, що дотримуватиметься норм Римського статуту. Якщо президент Путін приїде до Південної Африки, уряд його заарештує та видасть Міжнародному кримінальному суду”, — вважає експерт.

Читайте також: Візит Путіна до Маріуполя ознаменував початок його президентської кампанії, — Кучухіде

Прямий ефір