Світова спільнота засудила ліквідацію “Меморіалу” у Росії (ВІДЕО)

Фото з сайта memo.ru

Світова спільнота засудила рішення Верховного суду РФ про закриття правозахисної організації “Міжнародний Меморіал“.

Про це повідомляє UA.

У Міністерстві закордонних справ Німеччини заявили про те, що рішення про закриття “Меморіалу” суперечить міжнародним зобов’язанням щодо захисту основних цивільних прав.

Закликали російську владу припинити переслідування незалежних правозахисників і Сполучені Штати Америки.

“Протягом трьох десятиліть дослідники “Міжнародного Меморіалу” невпинно працювали над відновленням імен та історій мільйонів жертв радянських репресій, просуваючи історичну справедливість. Ми солідарні з тими, хто зазнав репресій за реалізацію своїх прав на свободу вираження думок, асоціацій та мирних зборів”, – заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

“Меморіал” – одна із найстаріших правозахисних організацій у Росії. Понад 30 років вона проводила дослідження радянських репресій та створила найдокладнішу базу даних з іменами репресованих. Крім того, “Меморіал” веде списки і нинішніх політв’язнів у Росії.

Нагадаємо, вчора Верховний суд РФ ухвалив рішення ліквідувати “Міжнародний Меморіал”. Організація, нібито, неодноразово порушувала закони, а також займалася політичною діяльністю з метою впливу на державні рішення та формування громадської думки.

Читайте такожЧому розпався Радянський Союз

Прямий ефір