“Страшно не встигнути допомогти”: як родина волонтерів із Запоріжжя допомагає українським захисникам (ВІДЕО)

Наталія Пестова. Скріншот: uatv.ua

Третій рік повномасштабної війни допомагають українським військовослужбовцям. Родина із Запоріжжя регулярно передає на передову спорядження та обладнання. Свою діяльність організували вже як повноцінну роботу, в якій усе за графіком, повідомляє FREEДОМ.

Наталя та Володимир кожен свій день починають із планерки. Зараз вирішують, як привітають українських військовослужбовців із Великоднем.

Подружжя долучилося до волонтерської діяльності з першого дня повномасштабної агресії Росії. Брат Наталії служить в українській армії. З першими вибухами 24 лютого 2022 року, жінка зателефонувала йому, щоб дізнатися, чим вони можуть допомогти.

“Запитала в нього, що потрібно, що привезти. Він розповів, що багато людей прийшло, що немає на чому спати. По своїх друзях, знайомих пробіглася, бігом зібрали ковдри, подушки і привезли йому”, — розповіла волонтерка Наталія Пестова.

Забезпечивши тим, що було необхідно насамперед, пізніше подружжя почало закуповувати для бійців бронепластини, шити плитоноски та розвантаження. До цієї роботи долучилися родичі та друзі.

“Ми почали закуповувати тканину, хтось нам безплатно віддавав. Ми шили плитоноски, робили вже повні комплекти бронежилетів. Потім хлопці сказали, що потрібні розвантаження — це куди вставляють магазини з патронами. І це ми шили. Потім уже прийшло літо, почали шити футболки”, — додала Наталя.

На початку своєї роботи, розповідає Володимир, було складно. Треба було швидко розібратися у всіх класах захисту бронежилетів, розібратися в якості бронеплит, вивчити техніку, яка була необхідна військовим. 

“Ми вперше купили будівельні тепловізори, які використовуються в будівництві, щоб перевіряти будинки на втрати тепла. У них дальність була 30-50 м, ось такі великі”, — згадує волонтер Володимир Пестов.

Згодом стало легше. Нині на фронт родина передає найрізноманітніші матеріали та обладнання — від цвяхів і молотків для будівництва бліндажів, до електрогенераторів, автівок і безпілотників.

“Дрон передали, і військові скидають відео, як цей дрон там робить корисні речі. Те саме з тепловізорами. З хлопцями ми дуже тісно спілкуємося, це вже друзі”, — додав Володимир Пестов.

Волонтерську діяльність виявилося непросто поєднувати з основною роботою, часто бракує часу на дітей і домашнє господарство, але є плюс, каже Володимир — тепер із дружиною проводять багато часу разом.

Подружжя возять допомогу військовим у Запорізьку, Донецьку, Дніпропетровську та Херсонську області. Кілька разів потрапляли під обстріли, які вели російські війська.

“Було страшно, коли потрапили під обстріл. Пам’ятаю, я не могла зорієнтуватися, а хлопці мене схопили прямо в бронежилеті й у бліндаж під землю кинули. Потім, коли затихло, дозволили вийти. Зараз уже не страшно. Страшно не встигнути допомогти”, — сказала Наталія Пестова.

Своєю чергою, військові передають волонтерам сувеніри з передової — гільзи від снарядів і патронів, трофейну амуніцію. Але найдорожче — українські прапори з автографами бійців.

“Прагнемо всім допомогти. Ми всі розуміємо — важко. Люди вже втомилися, але втомлюватися не можна, не можна зупинятися, треба допомагати до останнього. Ми всі разом — до перемоги”, — резюмувала Наталія Пестова.

Найзаповітніше бажання волонтерів: щоб усі українські воїни змогли повернутися додому.

Читайте також: У меню — бограч: волонтери з Румунії готують гарячі обіди для українських захисників поблизу лінії фронту (ВІДЕО)

Прямий ефір